Bubeník kapely Blink-182 sa po tragickej nehode bojí lietať

Nehoda letecka
Foto: SITA/AP
Travis Barker
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 15. júla (WEBNOVINY) – Bubeník kapely Blink-182 Travis Barker má aj takmer štyri roky po leteckej nehode, pri ktorej zomreli štyria ľudia, strach z lietania.

Tridsaťšesťročný hudobník to prezradil v rozhovore pre magazín Red Bulletin.

Je to niečo, čo chcem prekonať. Moje deti majú z lietania smrteľný strach. Preto chcem, aby videli, ako to prekonám. Uvažujem nad tým, že poletím do Austrálie. A keď tak spravím, tak poletím so spoločnosťou Qantas. Nikdy nemali nehodu, poklepem na drevo,“ uviedol Barker, ktorý je momentálne s Blink-182 na európskom turné. Bubeník však z USA do Európy cestoval loďou.

Barker bol 19. septembra 2008 na palube lietadla Learjet 60, ktoré malo vzlietnuť z Columbie v Južnej Karolíne a pristáť v Kalifornii.

Už počas štartu si však pracovníci letiska všimli iskrenie. Lietadlo následne zišlo zo štartovacej dráhy a v rýchlosti 240 kilometrov za hodinu havarovalo na neďalekej ceste.

Haváriu prežil len Barker a DJ AM alias Adam Goldstein, ktorý však v auguste 2009 zomrel po predávkovaní.

Medzi obeťami boli dvaja členovia posádky a dvaja pasažieri – Barkerov osobný strážca Charles Still a osobný asistent Chris Baker.

Bubeník so spoločnosťami, ktoré za haváriu žaloval, uzavrel v decembri 2009 dohodu. Detaily však zúčastnené strany nezverejnili. Podľa nezávislého federálneho vyšetrovacieho tímu National Transportation Safety Board (NTSB) boli príčinou nehody podhustené pneumatiky.

Video: Nehoda lietadla Learjet 60

https://www.youtube.com/watch?v=dKByc9aKKWM

Ďalšími faktormi, ktoré nehodu spôsobili, bolo rozhodnutie neskúsenej 31-ročnej pilotky Sarah Lemmon neodložiť let a k nešťastiu prispela i drobná výrobná chyba na lietadle. Informácie pochádzajú z webstránky www.people.com a archívu agentúry SITA.

Blink-182 – Stay Together For The Kids

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Travis Barker