Budajov výkon Coloradu nestačil

Peter Budaj
Scott Hannan, Peter Budaj a Gilbert Brule počas zápasu zámorskej súťaže NHL Edmonton Oilers - Colorado Avalanche. Alberta 26. novembra 2010 Foto: SITA/AP

NEW YORK 26. novembra (WEBNOVINY) – V jedinom štvrtkovom súboji zámorskej hokejovej NHL uspel Edmonton na domácom ľade, keď triumfoval nad Coloradom 3:2. „Olejári“ rozhodli o svojom triumfe až v záverečnom dejstve, keď slovenského gólmana Petra Budaja prekonal 29 sekúnd pred treťou sirénou iba devätnásťročný rodák z Calgary Taylor Hall.

Bol to pre nás určite dôležitý gól a je úplne jedno, kto ho nakoniec zariadil, najmä ak vyhráte doma v zápase, ako bol tento,“ uviedol pre NHL.com autor prvého víťazného gólu v profesionálnej kariére. Odchovanec banskobystrického hokeja P. Budaj si na svoje konto pripísal 21 úspešných zákrokov, no zároveň aj štvrtú prehru s Edmontonom v rade. V bránke Oilers sa pri absencii zraneného Nikolaja Chabibulina objavil Martin Gerber povolaný z farmy v Oklahoma City. Tridsiatimi piatimi úspešnými zásahmi dopomohol tento tridsaťšesťročný gólman „olejárom“ k prvému víťazstvu pred domácim publikom po šiestich prehrách za sebou.

Výsledok – štvrtok:

Edmonton – Colorado 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Góly: 2. Brule (T. Gilbert, Penner), 4. Cogliano (T. Gilbert, T. Hall), 60. T. Hall (Eberle, Gerber) – 6. Shattenkirk (Hejduk, Duchene), 24. Duchene (Yip, D. Jones). Vylúčení: 3:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 24:37, brankári: Gerber – BUDAJ. Diváci: 16 839.

Štatistiky slovenských hokejistov

(za menom nasleduje počet zápasov, gólov, asistencií, kanadských bodov, +/-, striel a trestných minút):

Brankári

(počet zápasov, počet víťazstiev-prehier-prehier po predĺžení a sam. nájazdoch, úspešnosť zákrokov, priemer na zápas, počet shutoutov):