Bundesliga: Gól Róberta Maka, Wolfsburg remizoval

Kaiserslautern

BERLÍN 16. apríla (WEBNOVINY) – Slovenský futbalový reprezentant do 21 rokov v službách nemeckého tímu 1. FC Norimberg Róbert Mak sa v sobotňajšom zápase I. bundesligy na pôde Kaiserslauternu zapísal do streleckej listiny.

Dvadsaťročný zakončovateľ sa dostal na trávnik v 74. min a v poslednej minúte duelu pečatil víťazstvo pre hostí. Norimberg je v tabuľke na 6. mieste a na piaty Mainz má dvojbodové manko.

FC St. Pauli remizoval v dôležitom súboji tímov namočených do boja o záchranu na pôde Wolfsburgu 2:2. Domáci viedli po prvom polčase 1:0, no hostia dokázali v druhom dejstve otočiť nepriaznivý stav. Bod pre Wolfsburg zachraňoval v 88. min český stredopoliar Jan Polák. Postavenie oboch tímov v tabuľke sa nezmenilo, Wolfsburg je na 16. mieste a St. Pauli o pozíciu nižšie.

Výrazný krok k záchrane spravili aj hráči VfB Stuttgart, ktorí triumfovali na ihrisku Kolína nad Rýnom 3:1. Po bezgólovom prvom polčase hostia strelili od 51. do 63. min tri góly a rozhodli o osude stretnutia. V 69. min už len kozmeticky upravil skóre slovinský útočník domácich Milivoje Novakovič. Stuttgart sa posunul na 14. priečku o skóre pred Frankfurt. V sobotu je na programe ešte jeden zápas, Werder Brémy privíta Schalke 04 Gelsenkirchen (18.30 h SELČ).

Výsledky sobotňajších stretnutí 30. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy 2010/2011:

1. FC Kaiserslautern – 1. FC Norimberg 0:2 (0:1)

Góly: 35. Eigler, 90. MAK

Róbert Mak hral od 74. min a v 90. min skóroval, Marek Mintál (obaja Norimberg) sedel len na lavičke