Bývalý príslušník SIS Kosík tvrdí, že je na slobode a informácie ministerky Sakovej sú klamlivé

Denisa Saková
Ministerka vnútra SR Denisa Saková. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 22. novembra (WebNoviny.sk) – Bývalý príslušník SIS Ľuboš Kosík pre denník SME potvrdil, že ho v Mali prepustili z väzenia. Vo videorozhovore, ktorý denník zverejnil, uviedol, že slová slovenskej polície a ministerky vnútra Denisy Sakovej, že je ešte stále vo väzení, sú zavádzajúce a klamlivé. „Miestne úrady a miestny súd som žiadal o uvoľnenie z väznice a prepustenie na slobodu. Tieto úrady zobrali do úvahy moju žiadosť,“ povedal.

Kosík je podľa vlastných slov dôležitý svedok v kauzách tajnej služby SIS a slovenská polícia podľa neho tlačila na to, aby bol vo väzbe v Mali čo najdlhšie. Zdôraznil, že väzenie prežil len vďaka svojim povahovým vlastnostiam.

„Momentálne som na bezpečnom mieste, miestne úrady mi dali povolenie k pobytu,“ povedal s tým, že v Mali sa môže voľne pohybovať a takisto pracovať. „Žiadam momentálne miestne úrady aj o pomoc pri svojom pracovnom zaradení,“ uviedol.

Takisto chce podľa vlastných slov s pomocou právnika komunikovať s justíciou, aby informácie o kauzách nejakým spôsobom dopravil slovenskej generálnej prokuratúre. „Doteraz nikto nemal záujem o tieto informácie a neprišiel si po ne,“ dodal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denisa SakováĽuboš Kosík
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRSIS Slovenská informačná služba