Bývalý šéf inšpekčnej služby Szabó sa priznal k prijímaniu úplatku, nemusí však skončiť vo väzení

SÚDY: Pojednávanie s Adriánom Sz.
Bývalý riaditeľ Úradu inšpekčnej služby ministerstva vnútra SR Adrián Szabó, obvinený z prijímania úplatkov a zneužitia právomoci verejného činiteľa. Foto: Archívne, SITA/Branislav Bibel

Bývalý riaditeľ Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR Adrián Szabó sa priznal k prijímaniu úplatku. Portálu Aktuality.sk to potvrdili tri od seba nezávislé zdroje.

Ak by obvinený Adrián Szabó s prokurátorom uzavrel dohodu o vine a treste, kauza môže čoskoro skončiť na súde. Zákon umožňuje uložiť obvinenému podmienečný trest, takže bývalý šéf inšpekčnej služby by nemusel skončiť vo väzení.

Najvyšší súd SR 14. júna poslal Adriána Szabóa do väzby. Bývalý šéf úradu inšpekčnej služby vtedy obvinenia popieral. Podľa orgánov činných v trestnom konaní v období rokov 2016 až 2020 neoprávnene poskytoval informácie k trestným kauzám bývalému šéfovi Národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernardovi Slobodníkovi.

Informácie sa týkali prípadov ako lustrácie novinárov, komunikácie z aplikácie Threema alebo kauzy Technopol. Za to prijal údajne finančnú hotovosť vo výške aspoň 20-tisíc eur, niekoľko mobilných telefónov alebo televízor. Vo veci je okrem Adriána Szabóa a Bernarda Slobodníka, ktorý proti nemu vypovedá, obvinený aj bývalý policajt Marián Kučerka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adrián SzabóBernard SlobodníkMarián Kučerka
Firmy a inštitúcie Najvyšší správny súd SRNAKA Národná kriminálna agentúra