Bývalý Trumpov právnik Cohen pôjde za mreže, podľa slov sudcu by si zaslúžil vysoký trest

Michael Cohen
Bývalý právnik amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen opúšťa federálny súd po vypočutí rozsudku, New York, 12. december 2018 Foto: SITA/AP

NEW YORK 12. decembra (WebNoviny.sk) – Bývalý osobný právnik amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen pôjde na tri roky za mreže.

Sudca okresného súdu William H. Pauley III v stredu vyhlásil, že Cohen si zaslúži vysoký trest za trestné činy, ktoré zahŕňajú daňové úniky, klamanie Kongresu a sprostredkovanie nezákonných platieb určených na umlčanie žien, ktoré predstavovali riziko pre Trumpovu prezidentskú kampaň. Sudca odmietol argumenty jeho právnikov, že by ho mal ušetriť väzenia, keďže spolupracoval pri viacerých federálnych vyšetrovaniach týkajúcich sa Trumpa.

Cohen povedal, že jeho „slepá oddanosť“ k Trumpovi bola dôvodom, prečo považoval za povinnosť „kryť“ prezidentove „špinavé skutky“. Bývalého Trumpovho právnika uznali okrem iného vinným z daňových únikov vo výške 1,4 milióna dolárov alebo nepravdivého informovania Kongresu o jeho rokovaniach v Rusku týkajúcich plánov na výstavbu mrakodrapu Trump Tower v Moskve. Trump žiadal pre Cohena prísny trest, pričom ho označil za klamára.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpMichael Cohen