Bývalých vojakov obžalovali prípade stáčania tachometrov

Vojaci

BRATISLAVA 16. septembra (WEBNOVINY) – Okresný súd Bratislava I. dnes prijal obžalobu na šiestich bývalých vojenských policajtov v prípade stáčania tachometrov na služobných autách.

Prípad sa začal ešte v októbri 2007, keď pri preventívno-bezpečnostnej akcii Úradu boja proti organizovanej kriminalite zadržali pôvodne 15 príslušníkov vojenskej polície. Napokon je však obvinených menej ľudí, podobne sa podstatne znížila aj údajná spôsobená škoda.

Aktéri kauzy údajne upravovali pomocou špeciálneho zariadenia v služobných vozidlách počet najazdených kilometrov. Takéto zariadenia sa našli v siedmich vozidlách. Zvyšovaním počtu najazdených kilometrov policajti mohli čerpať finančné prostriedky za fiktívnu spotrebu, prípadne načerpané pohonné hmoty používať na súkromné účely. Hlavné pojednávanie sa má začať 25. októbra.

Obžalobu podala Vojenská obvodová prokuratúra Bratislava na Okresný súd Bratislava I. 20. januára 2010. Dvaja bývalí vojenskí policajti sú obžalovaní z prečinu porušovania služobných povinností a štyria z prečinu porušovania služobných povinností v súbehu s prečinom sprenevery.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom