Bývanie pod vodou? Dubaj predáva vily s podmorskými izbami

Bývanie pod vodou: Dubaj predáva vily s podmorskými izbami
Foto: www.gulfbusiness.com

Bývanie pod morskou hladinou sa už čoskoro stane realitou pre všetkých, ktorí nemajú hlboko do vrecka. V Dubaji zahájili predaj 42 podmorských víl v projekte umelých ostrovov Heart of Europe (Srdce Európy) v Perzskom zálive. Cena trojposchodových obydlí, z ktorých je možné sledovať podmorský život, sa šplhá do závratných výšin.

Dve podlažia pod hladinou

Bývanie pod vodou: Dubaj predáva vily s podmorskými izbami
Foto: www.gulfbusiness.com

Projekt developerskej spoločnosti Kleindienst Group vzniká na umelom súostroví World ležiacom štyri kilometre od pobrežia Dubaja. Každá z luxusných víl bude mať dve poschodia ponorené pod hladinou, nad nimi sa má rozprestierať tretie podlažie s rozľahlou terasou a výhľadom na oceán. Kým spálňa a veľká kúpeľňa budú plávať nad hladinou, kuchyňa, jedáleň, obývačka a menšia kúpelňa majú byť ponorené až do hĺbky štyroch metrov. Vily s rozlohou 158 metrov štvorcových sa začínajú predávať za 1,2 milióna eur. Päť víl už má svojich majiteľov.

„Fáza návrhu víl bola veľkou výzvou,“ priznal vedúci projektu Udhay Lall. „Vily budú postavené na pevnine – priamo v lodeniciach. Následne budú loďami prenesené do vody, kam patria,“ vysvetlil.

Pieskové pláže aj zasnežené ulice

Na šiestich ostrovoch, ktoré tvoria súostrovie Heart of Europe, pribudnú aj luxusné hotely, vtáčia voliéra, svadobné apartmány či vodný park. Najväčším lákadlom ostrovov sa majú stať „ulice pokryté dažďom a snehom“, ktoré sú v horúcich klimatických podmienkach skutočnou raritou. Chýbať nebude ani najväčšie akvárium a oblasti s regulovateľnými teplotami.

Práca na stavbe víl sa začne už v druhej polovici roka, dokončené stavby budú ukotvené pod hladinou a pripravené na bývanie v priebehu roka 2017.

www.gulfbusiness.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom