5 tipov na stoly a stoličky do kuchyne

Stôl a stoličky do kuchyne
zdroj: gettyimages.com

Stoly

Za veľký elipsový stôl dokážete usadiť rodinu aj hostí. Pri tomto konkrétnom type sa navyše môžete „pohrať“ s dizajnom a za jeho vrch umiestniť väčšie a dizajnovo podobné stoličky k zvyšnému sedeniu. Za okrúhly stôl sa taktiež zmestí aj viacčlenná rodina, všetko záleží od toho, v akom štýle a líniách máte vyrobenú kuchynskú linku. Nezabúdajte, že stôl a stoličky sú jej súčasťou a spoločne by mali tvoriť jeden ladiaci celok. Kombinovanie materiálov je však horúcim trendom.

Ak máte k dispozícii iba menší priestor, napríklad v byte, stôl môžete prisunúť ku stene alebo pod okno. V tomto prípade sa okrúhle tvary neodporúčajú, pretože by nás mohli ukrátiť aj o to málo miesta, ktoré potrebujete využiť. V prípade, že sa vyžívate v úlohe hostiteľa / hostiteľky, ideálnym riešením pre vás sú rozťahovacie stoly, s veľmi jednoduchou manipuláciou.

Pozrite si jedálenské stoly v týchto e-shopoch:

Stoličky

Pri výbere stoličiek môžete uprednostniť dizajn alebo pohodlie. Za ich kombináciu si väčšinou priplatíte trošku viac. Dajte si však záležať na kvalite materiálov. Aby ste si ešte lepšie vychutnali jedlo, pri sedení by vás nemalo nič obmedzovať a stoličky by mali disponovať stabilitou. Široký sortiment vám zaručí, že v kuchyni budete mať stoličky vyhovujúce vášmu štýlu a štandardu. Môžete si vybrať nestarnúci masív, kovové, plastové, čalúnené stoličky a tiež rôzne kombinácie materiálov. Jednotlivé varianty nájdete zároveň v zaujímavých tvaroch a veľkostiach. K dispozícii máte aj farebnú škálu spracovania a poťahov.

Pozrite si aj tieto jedálenské stoličky:

Jedálenská zostava

Ak nechcete strácať čas vyberaním tej správnej kombinácie stola a stoličiek, siahnite po kompletných zostavách sektorového nábytku. Jedálenské zostavy sú prispôsobené každej domácnosti, preto sa nemusíte obávať, že váš štýl bude absentovať. Moderné stoly a stoličky, obľúbené provence, klasické jedálenské zostavy, napríklad aj s rohovou lavicou. To všetko zoženiete na jednom mieste a bez nutného kombinovania štýlov.

Pozrite si aj tieto jedálenské zostavy:

1. tip – drevo v kombinácii s inými materiálmi

Kombinovanie dreva s inými materiálmi pôsobí atraktívne. Presvedčte sa sami a zistíte, že táto kombinácia má naozaj niečo do seba…

Stoličky do kuchyne
zdroj: gettyimages.com

2. tip – sklo a priehľadné materiály

Priehľadné stoličky sa tešia obľube nielen za kuchynským stolom. Ak však máte menší priestor alebo ho potrebujete opticky zväčšiť, siahnite po priehľadných variantoch stoličiek. Nezabúdajte, že trendom sú najmä kombinácie materiálov.

Priehľadné stoličky do kuchyne
zdroj: gettyimages.com

3. tip – čalúnenie

Čalúnené stoličky vám poskytnú maximálne pohodlie pri sedení a vychutnávaní jedál. Kombinujú sa s drevom, kovom, plastom…

Čalúnené stoličky do kuchyne
zdroj: gettyimages.com

4. tip – lavica a stoličky

Ak potrebujete vyplniť roh miestnosti a navyše tým získať miesto na sedenie, ideálne bude zvoliť kombináciu stoličiek a lavice za stolom.

Rohová lavica a stoličky do kuchyne
zdroj: gettyimages.com

5. tip – štýlové aj v malom priestore

Minimum priestoru taktiež ponúka miesto pre dizajn…

Malý byt
zdroj: gettyimages.com

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať