Bidet - luxus alebo len nepochopená nutnosť?

Bidet a wc
zdroj: gettyimages.com

O tom, či je bidet luxusom sa dá polemizovať. Výrobcovia v súčasnosti ponúkajú rôzne varianty bidetov aj v cenovo dostupných reláciách. Navyše, úspora vody, a tým aj šetrenie vašich financií, je samozrejmosťou.

...

Bidet

Bidet je zariadením, ktoré vám v podstate priamo na toalete umožní umyť intímne partie tela. Iba toaletný papier nestačí. Aj keď mnohí ľudia si stále nezvykli na očistu po toalete v podobe „sprchy“, minimálne by sa nad touto možnosťou mali zamyslieť. Okrem intímnej hygieny môže slúžiť tiež na umývanie nôh alebo prebrať výhody ďalšieho umývadla. Nemusíte sa obávať, že jeho dizajn nezladíte so zvyškom sanity. V ponuke nájdete široký sortiment štýlovo jednotných bidetov a WC.

Klasické bidety sú vhodné tam, kde nie je problém s priestorom. Odporúča sa ich umiestnenie hneď vedľa WC. Dostupné sú v prevedení stojacom aj závesnom. Ak chcete v tomto prípade uprednostniť dizajn, zvoľte závesný typ bidetu. Základné rozdiely si môžete ujasniť prečítaním článku „WC kombi je out, moderné sú vstavané WC.“, keďže ide o rovnaký princíp vstavaných súčastí WC aj bidetov.

Bidet môžu, samozrejme, používať viacerí členovia domácnosti, a to vďaka systému samočistenia trysky. Navyše, tryska sa vstrekovaním vody priamo nedotýka intímnych partií. Údržba je vďaka automatickému opláchnutiu veľmi jednoduchá.

Pozrite si bidety v týchto e-shopoch:

WC bidet 2v1

V podstate ide o klasické WC s tým rozdielom, že jeho súčasťou je zabudovaná bidetová tryska, umiestnená priamo v záchodovej mise. Je ovládaná pomocou zmiešavacej batérie alebo ventilu. Výhoda kombinovaného bidetu s WC spočíva najmä v úspore miesta. Šetrí drahocenný priestor a je ideálnym riešením najmä do malých kúpeľní. Pri výbere tohto typu bidetu však okrem miesta šetríte aj peniaze. Dokážete si ho totiž zaobstarať za prijateľnú cenu a nemusíte utrácať peniaze za WC a samostatný bidet.

Kúpiť si môžete aj tzv. elektronické bidety (aj v podobe WC dosky), ktoré disponujú ďalšími pridanými funkciami, akými sú napríklad regulácia teploty vody, sušenia, možnosť vyhrievaného WC sedadla a pod. Ponúkajú možnosť inštalácie priamo na porcelánovú misu, dôležité je, aby ste mali v blízkosti prípojku na vodu a elektrinu. Pri tomto type bidetu si však siahnete do peňaženky hlbšie.

Bidet je vhodný nielen pre bežných používateľov. Ocenia ho tiež ľudia s telesným postihnutím, pre ktorých môže byť hygiena po toalete neľahkou záležitosťou. Práve nedostatočná hygiena po toalete môže spôsobiť výskyt chorôb a zdravotných problémov. Oplatí sa teda kúpa bidetu? Je pravda, že alternatívou bidetu je sprchovanie ihneď po toalete. Nie vždy je však táto možnosť dostupná, navyše je náročnejšia na čas. Súhlasíme, že bidet je naozaj luxusom, ale v podobe hygieny a pohodlia.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: