Hľadáte bytové doplnky do obývačky?

Zariadenie malého bytu
zdroj: gettyimages.com

V obývačke často potrebujete priestor pre veľa vecí: gauč pre celú rodinu na leňošenie, jedálenský stôl na spoločné obedy a večere a police na uloženie kníh a iných vecí. Všetky tieto rôzne funkcie kladú špeciálnu požiadavku na dekorovanie vašej obývačky. Tu je 5 jednoduchých tipov pre to, čo musíte mať na pamäti a čomu by ste sa mali vyhnúť práve vtedy, ak dekorujete obývačku.

Prístupné okná
Typickou chybou býva umiestnenie gauča priamo pod oknom. Zariadenie takýmto spôsobom nie len, že sťažuje umývanie okien, ale aj polievanie rastlín na okennej parapete. Nechajte obývačku dýchať a presuňte gauč mimo priestoru pod oknom.

Pomyselné centrum
Je dobré rozdeliť jednotlivé funkcie obývačky tak, aby sa vytvorili menšie časti. Urobte si dostatok priestoru medzi jednotlivými úsekmi a usporiadajte si to tak, aby ste si nevytvárali prekážky. Zvážte, či vaše obľúbené kreslo nebude vyzerať lepšie vo vlastnej časti: napr. v rohu za podlahovou lampou. Ak máte miesto na sedenie pri konferenčnom stolíku, alternatívou môže byť použitie malej taburetky. Ďalším spôsobom vytvorenia dojmu rozdelených častí je použitie kobercov pod gaučom aj pod jedálenským stolom. Koberce sú na krásnej drevenej podlahe jednoduchým spôsobom ako zmeniť vzhľad celej obývačky. Farebný koberec sa postará o nádych sviežosti, zatiaľ čo tmavý koberec dodáva miestnosti hĺbku.

Súlad medzi nábytkom a veľkosťou priestoru
Je ťažké určiť limity pri dekorovaní obývačky. Možno máte dostatok priestoru, takže nemáte žiaden problém. Ale ak máte k dispozícii len niekoľko metrov štvorcových, musíte vziať tento fakt do úvahy. Vyberte si nábytok, ktorý vyhovuje veľkosti vašej obývačky, napríklad veľký gauč pôsobí najlepšie vo veľkej miestnosti.

Striedmosť pri dekorovaní
Dávajte si pozor, aby ste nemali v obývačke príliš veľa vecí. Ak ste typ človeka, ktorý sa rád obklopuje vecami, ktoré pre vás niečo znamenajú, potom pokračujte a usporadúvajte si ich. Napríklad umiestnením na poličku alebo do sklenej vitríny. Tento súbor opatrení vám prinesie výhody.

Pozrite si dekorácie v týchto e-shopoch:

V hlavnej úlohe experiment
Scenár poznáte. Kúpite si nový jedálenský stôl a predtým než ho vyskúšate skončí presne tam, kde bol starý. My ľudia sme stvoreniami vytvárajúcimi návyky. Ako náhle sme umiestnili nábytok na nejaké miesto, často zostane na tom istom mieste aj roky, ako keby bol prilepený k podlahe. Pri dekorovaní obývačky by sa však mohlo vyplatiť opustiť zaužívanú rutinu. Vyskúšajte rôzne možnosti. Urobte si fotografie z rozličných uhlov, kým nenájdete absolútne najlepšie riešenie.

Pozrite si fotogalériu k článku TU

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: