Krajšia domácnosť: drevené dekorácie do bytu

Drevené dekorácie do bytu
zdroj: gettyimages.com

Myslíte si, že drevené doplnky nie sú pre vás, pretože sú príliš drahé a vylepšiť nimi domácnosť by vás obralo o zbytočne veľa peňazí? Nie je to pravda. Doplnky z dreva si vyrobíte aj sami v pohodlí domova. Budú nie len lacné, ale aj originálne, užitočné a nadčasové. Drevo vládne módnym trendom už dlhé desaťročia. Pre svoj vzhľad, vôňu a teplo je populárne a vyhľadávané. S našimi tipmi zmeníte svoju domácnosť na nepoznanie.

...

Nezabudnite na svoje korene
Drevené soľničky, koreničky, varešky. Toto všetko bolo jednoducho z kvalitného dubového dreva. Neskôr v ére plastov prevzala hlavnú úlohu umelá hmota. Cesto však bude lahodnejšie po miešaní drevenou vareškou, drevo udrží korenie dlhšie svieže a soľ nezvlhne. Určite aj vy poznáte až mýtické vlastnosti dreva. Drevené varešky uložené na stene sú nie len praktickým pomocníkom, ale aj ozdobou. Umelé si dobrovoľne vystaví málokto.

Drevené obrazy
Unikáty hodné umeleckých diel. Rôzne druhy pilín a dreva sú pre umelcov nástrojom, ako stvárniť zaujímavé obrazce. Od máp, cez konkrétne kresby až po abstraktné obrazy. Drevené obrazy sú opäť v móde. Ich cena nie je zanedbateľná, no v tomto prípade treba počítať aj s tým, že pravý drevený originál je niečo, čo sa bude dediť z generácie na generáciu. Nie ako gýčové umenia z tlačiarne, čo si kúpite v hypermarkete.

Tradičné aj netradičné
Drevený stolík, stolček, skrinka, stolička. Všetko, čo bolo kedysi drevené a neskôr nahradené inými materiálmi sa vracia do módy. Pozitívne vlastnosti a trvácnosť dreva využívajú najmä ľudia, ktorí nechcú neustále riešiť opravy, kupovanie nových vecí, či pukliny, nátery, opravy. Drevo je dlhé roky nemenné. Preto dostáva priestor nie len ako prvok návratov, ale aj noviniek. Drevené lampy, obklady, poháre. Prečo nie? Veď čo je drevené, je vždy aj pekné.

Pozrite si dekorácie z dreva v týchto e-shopoch:

Drevené hračky
Môžu byť doplnkom, ale zároveň hračkami pre deti. Drevené hračky majú svoj kus histórie, vydržia niekoľko generácií. Navyše okrem lacných atráp z umelej hmoty v sebe neraz skrývajú aj tajomstvo hlavolamu alebo atraktívnej skladačky. Dať deťom drevo do ruky je správna investícia do ich vzdelania, zábavy aj duševného rastu. Drevenej hračke sa poteší každé dieťa a často aj dospelý. Samozrejme môžu byť k dispozícii aj pre návštevy, pretože drevené hračky, tie majú radi všetci bez ohľadu na vekové rozdiely.

Pozrite si aj tieto krásne drevené dekorácie do bytu:

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: