Lacnejší ratanový nábytok aj cez výpredaj

Ratanové posedenie v záhrade
zdroj: gettyimages.com

Máte pri dome záhradu s terasou, altánkom či pergolou? Potom určite pokukujete aj po nejakom záhradnom nábytku, vďaka ktorému si budete môcť vonku nielen posedieť, ale budete mať aj dostatočné pohodlie. Premýšľate nad vhodným materiálom? Dobrou voľbou by mohol byť ratan a my vám prezradíme prečo.

Ratan poteší dizajnom aj cenou

História ratanu je skutočne bohatá a siaha až do obdobia starovekého Egypta. Jeho popularitu a obľúbenosť zvyšuje najmä univerzálnosť použitia a možnosť situovania v interiéri aj exteriéri. Ratanové výrobky charakterizuje nadčasovosť, moderný dizajn, zaujímavé farebné prevedenia, kombinovateľnosť, dobrá kvalita a pomerne jednoduchá údržba.

Prírodný ratan Je potrebné poznamenať, že prírodný ratan má dve podoby. Môže byť tvrdý a neolúpaný alebo jemnejší, olúpaný. Prvý typ sa vynikajúco hodí do exteriérov a dokonale vynikne v podobe záhradného nábytku. Na povrchu má akoby ochrannú škrupinu, ktorá chráni nábytok pred vplyvmi počasia. Pokojne sa rozhodnite aj pre mohutnejšie zostavy a kombinácie materiálov, napr. drevo alebo hliník v spojení s ratanom. Druhý typ, tzv. lúpaný. mäkký ratan, využijete v interiéri, pretože poveternostné vplyvy by ho mohli poškodiť.

Umelý ratan Umelý ratan je na výrobu záhradného nábytku viac-menej predurčený, keďže hovoríme o syntetickom materiáli. Na terase ho môžete pokojne nechať aj vtedy, ak vonku prší, fúka vietor či svieti intenzívne slnko. Pred mrazom a snehom ho však budete musieť ochrániť. Pokojne môže zostať v altánku, postačí ak ho prikryjete látkou. Vhodným miestom na zazimovanie je aj pivnica, garáž či kôlňa.

Pozrite si ďalší ratanový nábytok v týchto e-shopoch:

Pozitíva ratanového nábytku

  • moderný dizajn a ladenie do príjemne vyzerajúcich tvarov
  • ako stvorený pre kombinovanie s textilnými poduškami a podsedákmi
  • jednoduchá údržba
  • dlhá životnosť
  • ľahký a dobre premiestniteľný
  • využitie v interiéri aj exteriéri
  • dostupnosť rôznych tvarov, farieb aj veľkostí

Kombinácie ratanového nábytku Hľadáte ideálnu záhradnú zostavu na vašu terasu alebo do altánku? Ratanový nábytok by mohol byť tou správnou voľbou. Na výber máte z viacerých možností, pretože súčasný trh ponúka ratanové kreslá, stoličky, stoly či taburetky s úložným priestorom. Najmä stoly sú kombináciou viacerých materiálov, napr. ratan s kovom, drevom, prípadne hliníkom. Ide tu o docielenie vyššej stability. Takto môžete zladiť ratanové kúsky aj s nábytkom iného typu, čo je vkusné, praktické a dizajnovo nápadité.

Starostlivosť o ratanový nábytok K dokonalej čistote budete potrebovať vysávač, prachovku, ale poslúži aj antistatická hubka. Príliš veľa námahy? Vystačíte si aj s utierkou namočenou vo vode, avšak žiadny saponát. Ratan by ste chemikáliou poškodili. Iba zotrieť prach a hotovo.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: