Moderný interiér a nábytok 21. storočia

Moderný interiér
zdroj: gettyimages.com

Moderný interiér obývačky, kuchyne, spálne či ďalších miestností má v súčasnosti podobu čistých línií, prírodných farieb, imitácií dreva, ako aj kovových a drevených prvkov. Retro zažíva návrat v obmenenej dizajnovej podobe a industriálny štýl sa taktiež čoraz viac prediera do bežných domácností.

Interiérový dizajn v modernom duchu

Ten v  sebe zahŕňa viac ako len módne trendy v bývaní. Ide tiež o spojitosť medzi bývaním a každodenným životom, na ktorú mnohí pri zariaďovaní interiéru zabúdajú. Aj na vzdušnosti priestoru záleží. Preto hru s optickým priestorom netreba podceniť. To ani výber farieb. Vyfarbiť si domov nemusí byť vždy jednoduché. Oplatí sa však vsadiť na flexibilnejšie riešenie a pastelové farby dopriať skôr doplnkom.

Moderný interiér obývačky, ako aj iných miestností, unesie aj netradičné kusy nábytku, ktoré oplývajú moderným a originálnym dizajnom. Niektoré typy skríň, vitrín, komôd či konferenčných a príručných stolíkov sú doslova „prácou umelcov“. V prípade, že vsadíte na takýto moderný štýl nábytku, uberte na výrazných stenách či doplnkoch.

Moderný interiér bytu aj domu

Štýlový interiér je snom pravdepodobne každého majiteľa bytu či domu. Ak však nepatríte medzi ľudí, ktorí majú cit pre jeho zariadenie, oplatí sa navštíviť odborníkov, ktorí vám vytvoria návrhy a vizualizácie moderného bývania. Vaše individuálne požiadavky a rady skúsených dizajnérov sa postarajú o zaujímavý, a hlavne želaný výsledný efekt.

Tradičné domy aj atypické dispozičné riešenia bytov sa ľahko premenia na moderný priestor s dizajnovými kúskami nábytku. Nie vždy potrebujete aj profesionálny 3D návrh. Zladený moderný nábytok v kombinácii vhodných farieb, či už priamo na ňom alebo na stenách, sa taktiež podieľa na celkovom vyznení štýlu bývania.

Aké sú moderné farby interiéru?

Farby ovplyvňujú nálady. To je dávno zistený fakt. Ktoré potom uprednostniť v domácnosti a ktorým povedať radšej nie? Farebné kombinácie a ladenie tón v tóne sú stále diskutovanejšou témou v oblasti bývania. Ak sa bavíme o modernom štýle, pretrváva trend neutrálnych a prírodných farieb. Aj tieto farby nájdete v rôznych ďalších teplých aj studených odtieňoch.

Neutrálnosť vo farbách umožňuje „vyšaňtiť sa“ viac v bytovom textile, dekoráciách a doplnkoch. Sivá je stále obľúbená farba, či už v jej bledšej alebo tmavšej podobe. Rovnako tak aj biele odtiene alebo kontrastná čierna farba, ktorá ideálne zdobí jednu stenu alebo štýlový nábytok. Imitácia dreva v kombinácii s bielou je aktuálne na výslní.

Aj keď je pravdou, že napríklad zelená upokojuje, žltá oživuje, červená vzbudzuje vášeň, fialová zase podnecuje myslenie, tak faktom zostáva, že všetkého veľa škodí. Nielen tieto farby totiž môžu vo veľkom zastúpení vyvolať presne opačný a neželaný efekt. Preto je vhodné staviť na ich kombinovanie, no aj to s nejakou neutrálnou farbou (napríklad bielou) a v menšej miere.

Pozrite si nábytok do obývačky v týchto e-shopoch:

Moderné interiérové osvetlenie, kvetináče, dekorácie a doplnky

Nie nadarmo sa hovorí, že dekorácie a doplnky dotvoria celkový interiér bývania. Ak máme na mysli ten moderný, veľké dizajnové kvetináče s izbovými rastlinami určite oživia jednoduché línie zariadenia a modernej miestnosti, napríklad obývačky. O estetickosť sa rovnako postarajú aj rôzne obrazy, ďalšie umenie a doplnky.

Za zmienku stoja napríklad aj stropné svietidlá, moderné dvere, stolné lampy či rôzne doplnkové osvetlenie. Boli by ste prekvapení, ako moderné LED osvetlenie dokáže zmeniť charakter miestnosti. Aj vhodné tienenie v podobe dizajnových žalúzií, záclon a závesov dotvára interiér. Zásluhu na ňom majú aj koberce, ktoré najmä v modernom štýle preferujú skôr „vysoké vlasy“ a jednoduché alebo aj žiadne vzory.

Pozrite si fotogalériu k článku TU

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: