Poličky na knihy by mali byť v každom byte

Poličky na knihy
zdroj: gettyimages.com

Poličky pre milovníkov literatúry

Poličky na knihy, police či regály – tieto menšie kusy nábytku dokážu poskytnúť ideálne miesto vašim záľubám a zároveň vyniknú ako bytová dekorácia. Je to najmä tým, že súčasní dizajnéri navrhujú nábytok pre literatúru spojením praktickosti, funkčnosti a estetickosti. Toto spojenie zaručí, že každá kniha bude mať svoje miesto a vy dobrý prehľad a jednoduchý prístup.

...

Police na knihy sú variabilným kusom nábytku. Nielen že ich viete zladiť s akýmkoľvek štýlom nábytku, dokážete ich „vyskladať“ do akýchkoľvek tvarov. Ponúka sa verzia už hotových políc, ktoré majú vopred určený atypický tvar, alebo police, ktoré síce kúpite v tradičných tvaroch, no svojou fantáziou a zručnosťou z nich vykúzlite originálne policové systémy na knihy. V prípade vyšších stropov sa taktiež môžete pohrať s rozložením políc. Ich nahustenie smerom nahor môže dokonca pripomínať knižnicu.

Poličky na knihy ako dekorácia

Originálne a atypické typy poličiek v interiéri vyniknú a podčiarknu celkový výraz miestnosti. Na ich umiestnení „nezáleží“, znesie ich obývačka, chodba, pracovňa či študentská izba. Niekedy sa môžu stať poličkou aj samotné knihy. Ako dekorácia vyniknú tiež netradičným zavesením, napríklad na „vešiak“, či uchopením do špeciálneho stojana.

Aj interiér kuchyne ponúka priestor pre knihy. Kuchárske knihy a recepty poruke gazdinky určite ocenia. Keďže literatúra nie je len beletria, ale tiež encyklopédie či ďalšie odborné knihy, police sú vítaným miestom aj pre tematiku techniky a pod. Netvrdíme, že poličky s knihami v podobe dekorácie nemôžu vlastniť aj vášniví čitatelia. Tí okrem klasickej knižnice môžu obohatiť interiér aj takýmito originálnymi kusmi nábytku. Predsa len, je to jedna z vecí, ktorá ich vystihuje.

Pozrite si poličky v týchto e-shopoch:

Pozrite si tieto police:

Pozrite si fotogalériu k článku TU

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: