Relaxačné kreslo ako neodmysliteľná súčasť vášho domova

Sivé kreslo
zdroj: gettyimages.com

Relaxačné kreslo je skutočne neoceniteľný pomocník po náročnom dni v práci. Uľaví boľavému chrbtu, poskytne pohodlie a miesto pre relax. Je ideálnou voľbou nie len pre dospelých, ale určite ho ocenia aj deti, či starí rodičia. Variabilnosť vyplýva aj z rôznych typov relaxačných kresiel, dostupných na trhu. Môžete si vybrať klasické hojdacie kreslo, polohovateľné kreslá, alebo aj tzv. praktické kreslá, s ktorými sa stretávame napr. u lekárov. Relaxačné kreslá nájdete v rozličných štýloch, farbách a dizajne. Fantázii a chuti zákazníka sa jednoducho medze nekladú.

Doprajte si relax za prijateľnú cenu

Relaxačné kreslá sú moderné, originálne, no najmä cenovo dostupné. Ide o skutočne nápaditý kus nábytku, vytvárajúci vo vašom domove oázu pokoja a harmónie. Výhodou relaxačných kresiel je aj možnosť umiestnenia. Nie sú obzvlášť robustné a relaxovať môžete v obývačke ako aj na terase. Materiálmi a celkovým dizajnom zútulnia interiér aj exteriér.

K najobľúbenejším a zároveň klasickým typom patria hojdacie kreslá. Vznikli v 18. storočí, no ich výroba pretrvala až dodnes. Ako deti sme sa s nimi stretávali u starých rodičov. Ani historicita im neubrala na atraktivite a naďalej patria k aktuálnym módnym trendom súčasného nábytkárskeho trhu. Obľubujeme ich najmä pre príjemný hojdavý pohyb. Niektoré zdroje uvádzajú, že hojdanie zlepšuje motoriku, ba dokonca zvyšuje inteligenciu. Ak premýšľate nad výberom hojdacieho kresla, zamerajte sa na nasledujúce faktory: nosnosť, pohodlnosť, bezpečnosť a vŕzganie. Ak splní hojdacie kreslo všetky uvedené parametre, potom už len siahnite po tvare a farbe, najviac vyhovujúcej vám a vášmu interiéru.

Každý nemusí obľubovať práve hojdanie. Ďalším typom relaxačných kresiel sú leňošky. Sú však vysoko moderné, preto nemusia štýlom a dizajnom vyhovovať každému a vhodne zapadnúť aj do každého interiéru. Pri leňoške je obzvlášť potrebné zvážiť, či máme pre jej umiestnenie vhodné priestory. Sú to jednoduché relaxačné kreslá, ktoré už svojím názvom napovedajú, že slúžia na oddych v takej napoly polohe, niečo medzi sedením a ležaním. Pri výbere leňošky dajte pozor na materiál a prípadné výrobné chyby. 

Pozrite si kreslá v týchto e-shopoch:

Posledným typom relaxačných kresiel sú kreslá polohovateľné. Ich umiestnenie v interiéri je o niečo náročnejšie, pretože sú veľké a robustné. Svojim majiteľom však poskytnú dokonalý relax. V kresle môžete pohodlne sedieť alebo ležať, v závislosti od aktivity, ktorej sa chcete venovať. Sú dostatočne pevné a vyznačujú sa pomerne vysokou nosnosťou. Relaxačné kreslá môžu byť zároveň aj kreslami imidžovými. V tomto prípade dominuje tvar a najrozličnejšie farebné variácie. Pri výbere však vždy zohľadňujte aj primeranú kvalitu, odolnosť a pevnosť materiálu. Lebo aj pekný a moderný nábytok by mal byť zároveň funkčný a s určitou životnosťou.

Pozrite si aj tieto relaxačné kreslá:

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať