Sedacie súpravy na mieru - áno či nie?

Sedacia súprava na mieru
zdroj: gettyimages.com

Sedacie súpravy v rôznych štýloch ponúka v súčasnosti naozaj veľké množstvo výrobcov. Čo tak vytvoriť si vlastný štýl? Keďže sedačka je neoddeliteľnou súčasťou každej obývacej izby, urobte z nej dominantný kus nábytku, ktorý poskytne komfort aj atraktívny dizajn.

Klasické sedacie súpravy v zoskupení 3 + 2 + 1 prešli modernizáciou a v súčasnosti ich často ponúkajú v obmene dvoch kresiel k troj alebo štvorsedáku. Rebríčku obľúbenosti však stále kraľujú rohové sedacie súpravy, ktoré síce dostanete kúpiť v mnohých kamenných predajniach a eshopoch, ale taktiež si ich môžete nechať vyrobiť na mieru, presne podľa vášho vkusu.

Výroba sedacích súprav na mieru

Stabilná a kvalitná konštrukcia je základ. Na rad nastupuje samotná výplň sedačky. Aj keď rozťahovacie sedacie súpravy sú praktické a oceníte ich najmä v menších domoch či bytoch, ich mechanizmus ukrytý vo vnútri „zaberá miesto“ ďalšej kvalitnej výplni. Tým nechceme povedať, že rozťahovacie sedacie súpravy sú nekvalitné, no vnútorný priestor by mohol byť v opačnom prípade ešte „pevnejší“.

Výhodou nábytku na mieru je najmä to, že výrobcovia v podstate splnia klientovi všetky jeho požiadavky. Doslova sa môžete vyšantiť pri návrhu a vytvoriť si originálnu sedačku, ktorú nikde inde nenájdete. Aj v tomto prípade sú však cenné rady odborníkov. Aby vaše sedenie zostalo moderné aj niekoľko rokov a výber farebnej kombinácie vás neomrzel, ideálnym riešením je nezáväzná konzultácia a návšteva showroomu.

Sami sa najlepšie presvedčíte o komforte modelov, zistíte, či vás zaujala niektorá konkrétna sedacia súprava, aké sú možnosti jej upravenia a čo všetko vám vlastne výrobca ponúka. Dôležité je zároveň preveriť si jeho skúsenosti na trhu. Či sa jedná o kvalitného slovenského výrobcu s dlhoročnými skúsenosťami, alebo je v tejto oblasti nováčikom. To, že sa niekto výrobou zaoberá iba zopár rokov z neho však nerobí nekvalitného predajcu. Zamerajte sa taktiež na recenzie, ktoré vám samotný výber uľahčia.

Niekedy totiž práve nastupujúca konkurencia, ktorá chce na trhu preraziť, ponúka aj novodobé, moderné a netradičné možnosti, ktoré u bežných výrobcov nenájdete. Ako to však vo väčšine prípadov býva, rozhoduje cena. Aj keď je veľkou výhodou, že si vlastne navrhujte komplet celú sedaciu súpravu, od tvrdosti sedenia, tvaru, veľkosti až po čalúnenie či výber nožičiek, vlastný návrh zahrňujúci nadštandardné príslušenstvo stojí logicky viac.

Pozrite si sedačky v týchto e-shopoch:

Sedačky na mieru – prečo áno?

 • originálny dizajn
 • vlastný návrh
 • vysoká kvalita prevedenia a spracovania
 • komfort a pohodlie
 • individuálny prístup ku klientovi
 • výroba podľa stanovených požiadaviek
 • osobité rozmery hodiace sa do akejkoľvek obývačky
 • kvalitné čalúnenie (možnosť výberu rôznych farieb, motívov a poťahov aj v trojkombinácii – operadlá, sedadlá, podrúčky)
 • možnosť výberu nožičiek (rôzne materiály a tvary)
 • variabilnosť tvarov a zostáv
 • pri kožených sedacích súpravách kvalitná koža s ideálnou hrúbkou

Pozrite si aj tieto krásne sedačky:

Prečo si sedacie súpravy na mieru nevybrať?

Hlavný dôvod je len jeden, a tým je cena. Aj keď nemusí byť diametrálne odlišná od ponuky sedačiek v bežných obchodoch, zvyšuje sa najmä pri atypických rozmeroch, pri nadrozmerných sedacích súpravách a pri výbere a kombinácii špeciálnych poťahov. Pravdou však zostáva, že sa naozaj oplatí kupovať rozmernejšie sedačky v kvalitnom prevedení, pretože sa pri takomto výbere predpokladá aj vyššia nosnosť pri usadení väčšieho počtu ľudí. Ak zároveň patríte medzi pravidelných hostiteľov, nie je o čom…

Ďalším dôvodom, ktorý vás môže pri kúpe sedacej súpravy na mieru obmedzovať, je čas. Aj keď výrobná a dodacia lehota je u mnohých výrobcov pomerne dosť skrátená na dobu dvoch týždňov, nemusí to byť pravidlom. Ak patríte medzi ľudí, ktorí chcú mať všetko ihneď, toto riešenie nebude pre vás. Ak však uvažujete nad kúpou novej sedacej súpravy a chcete si dopriať kvalitu a originálny dizajn, niekoľko dní navyše pre vás určite nebude problémom.

Pozrite si fotogalériu k článku TU

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: