Stoličky na terasu - vhodné aj do interiéru?

Stoličky na terasu
zdroj: gettyimages.com

Stoličky na terasu v týchto letných mesiacoch využívame takmer každodenne. Vychutnávanie si chvíľ odpočinku, studenej limonády, „klábosenie“ s kamarátmi – pohodlné exteriérové sedenie určite oceníte. Hodí sa však aj do interiéru?

Niektoré typy záhradného nábytku či stoličiek na terasu sú svojím vzhľadom využiteľné aj v interiéri. Niekedy dokonca môžu zastúpiť kuchynské či jedálenské stoličky. Je to však skôr ojedinele a vyslovene musí ísť o stoličky ladiace a hodiace sa do štýlu a interiéru zariadenia miestnosti.

Drevené stoličky na terasu

Drevo kraľuje všetkým materiálom už storočia. Nie je však len výsadou interiérového nábytku. Rovnako sa teší obľube aj v exteriéri. Stoly a stoličky na terasu či do záhrady vyrobené z tohto materiálu sú kvalitné a nadčasové. Nič im neuberá ani na estetickosti. Nájdete ich v zaujímavých vyhotoveniach, tvaroch, dizajnoch a z rôznych druhov dreva.

Drevené stoličky, ktoré sú síce určené na terasu, sa v niektorých prípadoch môžu hodiť aj do interiéru, najmä ak ide o zariadenie vo vidieckom štýle alebo je kuchyňa súčasťou chaty či drevenice. Ak sa k nim správne skombinujú pohodlné podsedáky zo zaujímavej látky, postarajú sa zároveň o oživenie miestnosti kuchyne.

Pozrite si záhradné a balkónové stoličky v týchto e-shopoch:

Kovové, ratanové alebo umelé plastové stoličky?

Nielen drevo je obľúbeným materiálom exteriérového nábytku. Aj ratan nájdete v mnohých domácnostiach. No kvôli vyššej cene si toto atraktívne sedenie nemôže dovoliť každý. Najmä ak je určené pre viacero ľudí či vyhotovené ako sedacia súprava. Ratanové stoličky na terasu sa však môžu hodiť aj do interiéru. Tento materiál môže byť súčasťou jedálenského sedenia. Kuchyňa zariadená v tomto duchu pôsobí útulne a príjemne.

Kovové stoličky na terasu si mnohí predstavia ako „zdobené“ kusy nábytku, ktoré sú ideálne na posedenie pri pití kávy. Môžu sa hodiť aj do interiéru, no skôr do zimných záhrad, kde vytvoria príjemné sedenie obklopené množstvom rastlín a kvetov. Hliníkové záhradné stoličky zase nájdete v rôznych tvarových vyhotoveniach a okrem jednoduchej údržby sa vyznačujú aj pohodlnosťou.

Umelé stoličky sú pomerne lacnou alternatívou stoličiek na terasu. Plast je ale materiálom, na ktorom môžete po niekoľkých rokoch vidieť zmeny, čo sa estetickosti týka. Najmä ak sú plastové stoličky počas leta využívané naozaj intenzívne. Niekedy sa preto oplatí zakúpiť si radšej antracitové sfarbenie sedenia namiesto bieleho. Tento typ stoličiek do interiéru radšej neťahajte.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: