Vyberáte kuchynské batérie? Pozrite sa, na čo dať pozor

Kuchynská batéria
zdroj: gettyimages.com

Kuchynská batéria patrí v kuchyni k najpoužívanejším nástrojom. Jej výber preto rozhodne nie je jednoduchý. Okrem štýlu a praktickosti je častokrát dôležitá aj cena. Prinášame vám 5 tipov, čo všetko by ste mali pred kúpou kuchynskej batérie zvážiť a na čo si dať pozor.

1.Dizajn verzus praktickosť
Mnoho zákazníkov uprednostňuje štýl a dizajn batérie pred jej funkčnosťou a praktickosťou. Kuchynská batéria by mala zapadnúť do interiéru kuchyne, avšak v prvom rade musí slúžiť svojmu základnému účelu. Ešte pred výberom kuchynskej batérie zvážte, ako často umývate, aké veľké nádoby a hrnce umývate a akú máte veľkosť drezu a odkladacej plochy. Všetky tieto parametre vás pri následnom kupovaní batérie usmernia.

2. Cena
Cena kuchynskej batérie býva často rozhodujúca, ale nemala by byť hlavným kritériom pri rozhodovaní. Minimálna cena batérie sa pohybuje okolo 50 eur. V prípade zlatej strednej cesty sme na sume okolo 100 eur. Cena však zodpovedá aj vysokej kvalite, pričom máte záruku, že vám batéria vydrží aj niekoľko rokov. V obchodoch narazíte aj na omnoho lacnejšie kúsky, tie vám však len skomplikujú život. Už po niekoľkých dňoch môžu takéto kuchynské batérie prasknúť, tečú, netesnia, pištia alebo vŕzgajú. Pri výbere kuchynskej batérie stavte na overené značky. Značkové batérie sú totiž testované, takže máte záruku, že sú zdravotne neškodné a bezpečné pre vás a celú vašu rodinu.

Pozrite si kuchynské batérie v týchto e-shopoch:

3. Keramická kartuša verzus plastová kartuša
Kartuša je súčiastka, ktorá na základe toho ako sa posúva páka, mieša teplú vodu so studenou. K najčastejším poruchám kuchynských batérií patrí ich zatekanie, ktoré spôsobuje tvrdá voda alebo nečistoty vo vode. Ak máte lacnejšiu batériu s plastovou kartušou, budete musieť vymeniť batériu ako celok. Pri drahších batériách s keramickou kartušou postačí len výmena kartuše.

4. Výška batérie
Mohlo by sa zdať, že výška batérie patrí k dizajnovým záležitostiam. Rozhoduje ale aj o tom, ako bude kuchynská batéria plniť svoju funkciu. Výšku batérie voľte podľa vašich potrieb. Čím vyššia batéria, tým jednoduchšie plnenie vysokých nádob a hrncov a tým praktickejšie umývanie riadu. Vysoká batéria nie je vhodná len v tom prípade, ak máte nad drezom okennú lištu alebo poličku.

5. Dosah batérie
Pri výbere kuchynskej batérie je tento dôležitý fakt často prehliadaný. Pri dosahu batérie je potrebné, aby jej výpusť smerovala do drezu. Tok vody by mal dopadať na odtok drezu. V prípade, že si nemôžete dovoliť vysokú batériu, odporúčame vám batérie s výsuvnou sprchou. Využijete ich najmä pri menších kuchynských drezoch alebo batériách s nízkym odtokom.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: