Výškovo nastaviteľný stôl – skvelá investícia do kancelárskeho vybavenia

Businesswoman,Working,At,Ergonomic,Standing,Workstation.
Foto: Shutterstock

Srdcom kancelárie je priestranný stôl a ergonomické sedenie. Pri výbere kancelárskeho stola nerozhodujú len rozmery pracovnej dosky. Pre plnohodnotnú každodennú prácu vyhľadávame stolík s jednoduchou manipuláciou a bezproblémovým presunom. Taktiež prihliadame na vlastné zdravie – kancelársky stôl má poskytovať ideálne podmienky pre správne držanie chrbtice, a to aj pri dlhodobom sedení. Ako to zabezpečiť?

Zdravšie sedenie poskytujú výškovo nastaviteľné stoly

Rastúce stoly predstavujú jednu z odporúčaných investícií pre kancelárske vybavenie. Za predpokladu, že vaša práca si vyžaduje dlhodobé sedenie, treba zabrániť všetkým rizikám s tým spojenými. Väčšinu času pritom totiž strávime v nevhodnej pozícii.

Môžeme sa napríklad nakláňať k počítaču alebo nad papiermi, intuitívne sa tak dostávame do zhrbenej polohy smerom vpred. Z dlhodobého hľadiska sa zhoršuje funkcia svalov, metabolizmus tukov a činnosť srdca. Takto si zbytočne skracujeme život. Aj tento problém má svoje riešenie – ergonomický výškovo nastaviteľný stôl, vďaka čomu sa znižuje tlak v svaloch, nedochádza k ich opotrebovaniu a dehydratácii.

Kancelársky stôl v primeranej výške svalstvu uľaví a navyše možno jeho výšku korigovať natoľko, že umožní kombináciu sedavej práce a práce postojačky.

Ako podnietiť zdravý pohyb za kancelárskym stolom?

Zaťažovanie a odľahčovanie na celé chrbtové aj panvové svalstvo podporuje efektívnejšie zásobovanie živinami. Státie a sedenie za nastaviteľným kancelárskym stolom vieme doplniť o pohodlie na fit lopte či balančnej stoličke – vzniká dynamické sedenie, avšak pri každej z týchto činností treba správne nastaviť stôl.

Kolekcia výškovo nastaviteľných modelov Liftor Up zabezpečí vhodnú výšku do pár sekúnd. Ovládanie prebieha na elektrický pohon, v ponuke však nájdete aj modely s manuálnym nastavenín. Okrem toho si zdvižný stôl vyberáme na mieru (zvolíme šírku a dĺžku) ako pre dospelých, tak aj pre komfort svojich detí.

Informačný servis