CA: Ďalšími postupujúcimi sú Brazília, Paraguaj a Venezuela

Neymar
Neymar Maicon Foto: SITA/AP

MENDOZA / LA PLATA 14. júla (WEBNOVINY) – Futbalisti Brazílie zvíťazili v stredajšom stretnutí Copa América nad Ekvádorom 4:2 a zásluhou lepšieho skóre sa stali víťazmi základnej B-skupiny.

O góly „kanárikov“ sa zaslúžili dvaja hráči – Neymar a Alexandre Pato. Práve útočník AC Miláno Pato sa postaral o vedúci gól v 28. min duelu.

Ekvádorčania však vzápätí o dve minúty Caicedom vyrovnali a aktéri tohto merania síl odišli do kabín za stavu 1:1. Päť minút po zmene strán sa do listiny strelcov prvýkrát v zápase zapísal 19-ročný útočník Neymar. O deväť minút neskôr Felipe Caicedo opäť vyrovnal. Brazílčania po hodine hry opäť po góle Pata viedli 3:2 a skóre zápasu na 4:2 pre Brazíliu uzavrel Neymar v 72. min. Obhajcovia dvoch predchádzajúcich triumfov na šampionáte Južnej Ameriky naďalej môžu snívať odvážny sen o úspešnom dovŕšení zlatého hetriku. V boji o postup do semifinále však musia v nedeľu 17. júla zdolať Paraguaj.

Konečne sme sa ukázali v takom svetle, v akom sme si to predstavovali od začiatku. Chceli sme zvíťaziť a postúpiť do štvrťfinále z prvého miesta a sme radi, že sa nám to podarilo. Celý tím hral naozaj vynikajúco. Dosiahli sme fantastický výsledok,“ neskrýval spokojnosť Pato.

Fanusik

V druhom súboji základnej B-skupiny medzi Paraguajom a Venezuelou sa zrodila remíza 3:3, vďaka ktorej oba tímy postúpili spolu s Brazíliou do štvrťfinále Copa América. „Čierny Peter“ zostal v rukách Ekvádoru. „Sme trochu sklamaní. Vydali sme zo seba maximum a predsa sme nepostúpili. Bolí to. Pred blížiacou sa kvalifikáciou o postup na MS 2014 sme však zanechali dobrý dojem. Verím, že nazbierané skúsenosti nám pomôžu k ceste na svetový šampionát,“ neskrýval sklamanie autor dvoch ekvádorských gólov Felipe Caicedo.

Prvý gól zápasu medzi Paraguajom a Venezuelou strelil už v 6. min José Salomón Rondón. Paraguaj vyrovnal až po polhodine hry – úspešným strelcom bol Antolín Alcaraz. Po prestávke mali viac z hry futbalisti Paraguaja, ktorí vďaka gólom Lucasa Barriosa v 64. min a Cristiana Riverosa v 84. min viedli už 3:1. Húževnatí Venezuelčania sa však nevzdali možnosti postúpiť medzi osem najlepších tímov šampionátu Južnej Ameriky a dvoma gólmi v úplnom závere (v 89. a 90. min.) stretnutia vyrovnali na konečných 3:3.

Úspešnými strelcami boli Miku a Grendy Perozo. Vo štvrťfinále sa Venezuelčania stretnú 17. júla s Čiľanmi. „Tušili sme, že základná B-skupina bude veľmi náročná. Mysleli sme si, že môžeme postúpiť do štvrťfinále, ale očakávali sme postup z tretieho miesta. Napokon sme neprehrali ani v jednom zápase, skončili sme druhí a môžeme byť naozaj spokojní,“ nechal sa počuť šťastný tréner Venezuely César Farías.

Ďalšie dvojice štvrťfinále majstrovstiev Južnej Ameriky tvoria domáca Argentína a Uruguaj (zápas bude 16. júla), v ten istý deň sa stretne Kolumbia s Peru a Čile bude o deň neskôr hrať s Venezuelou.

Paraguaj – Venezuela 3:3 (1:1)

Góly: 34. Antolin Alcaraz, 63. Lucas Barrios, 84. Cristian Riveros – 6. J. S. Rondón, 89. Miku, 90. Grendy Perozo