Carolina zastavila víťaznú šnúru hokejistov Montrealu

Hal Gill
Obranca Montrealu Canadiens Hal Gill (75)v súboji s Jeffom Skinnerom z Caroliny Hurricanes počas zápasu zámorskej NHL. Foto: SITA/AP

10. Milan Kytnár (Edmonton) 1 0 0 0 0 1 0

Pozn.: Za menom a klubom nasleduje počet zápasov, gólov, asistencií, kanadských bodov, plus/mínus bodov, striel a tr. minút.

Brankári:

Jaroslav Halák (St. Louis) 31 16 9 5 1,97 92,2 6

Peter Budaj (Montreal) 8 2 5 1 2,73 90,6 0

Pozn.: Odchytané zápasy, výhry, prehry, prehry po predĺžení/sam. nájazdoch, priemer inkasovaných gólov, úspešnosť zákrokov, shutouty

27. Marián Gáborík (NY Rangers) 54 27 21 48

Pozn.: Za menom a klubom nasleduje počet zápasov, gólov, asistencií a kanadských bodov.

Najlepší strelci: 1. Steven Stamkos (Tampa Bay) 37 gólov, 2. Jevgenij Malkin (Pittsburgh) 32, 3. Phil Kessel (Toronto) 30, 4. James Neal (Pittsburgh) 29, 5. Jonathan Toews (Chicago) a MARIÁN GÁBORÍK (NY Rangers) po 27, 7. Scott Hartnell (Philadelphia), Corey Perry (Anaheim) a Radim Vrbata (Phoenix) po 26, 10. Daniel Sedin (Vancouver), Jordan Eberle (Edmonton), Matt Moulson (New York Islanders) a Milan Michálek (Ottawa) po 24

NEW YORK 14. februára (WEBNOVINY) – V troch pondelkových dueloch hokejovej NHL sa viac darilo hosťom, ktorí uspeli v dvoch prípadoch, o jedinom víťazstve domáceho tímu sa rozhodlo až v samostatných nájazdoch.

Montreal podľahol na vlastnom ľade Caroline 3:5, hoci v druhej tretine dokázal otočiť z 0:2 na 3:2. V záverečnej časti hry sa však slova ujal kapitán hostí Eric Staal, ktorý dvoma gólmi a asistenciou rozhodol o víťazstve „hurikánov“.

V bránke kanadského tímu dostal opäť pred Petrom Budajom prednosť Carey Price. Väčšiu radosť po zápase mal gólman „Canes“ Cam Ward, ktorý zneškodnil 30 striel súpera. Trénerovi Caroliny pridalo vrásky na čele zranenie fínskeho krídelníka Tuoma Ruutuho.

Rovnakým výsledkom sa skončil aj zápas Washingtonu so San Jose. Rozdiel však bol v tom, že počas celého duelu bezpečne viedli „žraloci“, hráči z hlavného mesta USA sa dokázali prvýkrát presadiť sekundu pred koncom druhej dvadsaťminútovky, keď Orlov znížil na 1:3. Dva góly Capitals v druhej polovici záverečnej tretiny už len zmiernili prehru Washingtonu na 3:5.

O tri body pre hostí sa postarala predovšetkým trojica Joe Pavelski (2+2), Joe Thornton (0+3) a Patrick Marleau (2+0), center Michal Handzuš tentoraz nebodoval. Hráčom San Jose sa proti silnému Washingtonu mimoriadne darí, keď uspeli v šestnástich z ostatných sedemnástich vzájomných zápasov.

Washington trikrát prehral

„Na ich zdolanie neexistuje žiadny čarovný prútik alebo tajná formulka. Platí na nich iba dobrá hra,“ povedal tréner Sharks Todd McLellan. Bodovo naprázdno vyšla hviezda Capitals Alexander Ovečkin, ktorý sa v tejto sezóne trápi. Na svojom konte má 44 kanadských bodov za 23 gólov a 21 asistencií, čo je na jeho pomery v porovnaní s predchádzajúcimi súťažnými ročníkmi dosť málo. Pre Washington je to už tretia prehra v rade.

Vancouver síce potešil vlastných divákov víťazstvom nad Phoenixom, no podarilo sa mu to až v samostatných nájazdoch. Prvý gól zápasu dosiahol domáci Booth až v 31. min, „kojoti“ dokázali vyrovnať Yandlom dve minúty pred treťou sirénou. O rozhodnutie sa postaral Kesler v šiestej sérii individuálnych pokusov.

„Prečo by sme mali doma zvíťaziť 1:0, keď môžeme uspieť po nájazdoch,“ zavtipkoval si skúsený brankár Canucks Roberto Luongo, ktorý s výnimkou rozstrelu pustil za svoj chrbát iba jediný puk z hokejky Yandla tesne pred koncom riadneho hracieho času a stal sa treťou hviezdou súboja.

Výsledky pondelkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Montreal – Carolina 3:5 (0:1, 3:1, 0:3) – Peter Budaj (Montreal) nechytal

Góly: 32. Plekanec (Ccampoli, Darche), 36. E. Cole (Desharnais, T. Kaberle), 38. Desharnais (Subban, Pacioretty) – 4. Tlustý (B. Allen), 30. Špaček (Skinner, J. Jokinen), 44. E. Staal, 49. Mcbain (E. Staal, Faulk), 60. E. Staal (Mcbain)

Washington – San Jose 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)

Góly: 40. Orlov (Chimera, R. Hamrlík), 51. R. Hamrlík (M. Johansson, Brouwer), 55. Schultz (M. Perreault) – 13. Pavelski (D. Boyle, Vlasic), 24. Pavelski (Couture, J. Thornton), 37. Marleau (Couture, Pavelski), 45. B. Burns (J. Thornton, Pavelski), 48. Marleau (J. Thornton, Clowe)

Vancouver – Phoenix 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 31. Booth (Kesler, Rome), rozhodujúci sam. nájazd premenil Kesler – 58. Yandle

3. Colorado Avalanche 57 28 4 25 146:159 60

4. Minnesota Wild 55 25 8 22 125:144 58

5. Anaheim Ducks 55 22 9 24 144:163 53

Pozn.: Za názvom klubu nasleduje počet odohratých zápasov, víťazstiev, prehier po predĺžení a sam. nájazdoch, prehier, skóre a počet bodov

Viac k osobe Alexander OvečkinAndrej MeszárošAndrej SekeraCam WardCarey PriceClaude GirouxCorey PerryDaniel SedinEric StaalHenrik SedinJaroslav HalákJason SpezzaJevgenij MalkinJoe PavelskiJoe ThorntonJoffrey LupulJonathan toewsĽubomír VišňovskýMarián GáboríkMarián HossaMichal HandzušMilan JurčinaMilan KytnárPatrick MarleauPavel DaciukPeter BudajPhil KesselRoberto LuongoSteven StamkosTomáš KopeckýZdeno Chára