Caroline Wozniacka prehrala v Sydney s Poľkou Radwanskou

Tenis
Tenis
Tenis

SYDNEY 11. januára (WEBNOVINY) – Dánska tenistka Caroline Wozniacka už nemá vo vlastnej moci zotrvanie na poste jednotky svetového rebríčka žien k 19. januáru.

Líderka renkingu prehrala v stredajšom zápase štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA Apia International v austrálskom Sydney (Premier, dotácia 637 000 USD, tvrdý povrch vonku) s Poľkou Agnieszkou Radwanskou za 159 minút 6:3, 5:7, 2:6. Ak na tomto podujatí získa titul Češka Petra Kvitová, budúci pondelok vystrieda „severanku“ na prvej pozícii. Premožiteľka Daniely Hantuchovej zo štvrťfinále Kvitová sa medzi najlepšími štyrmi stretne s čínskou obhajkyňou trofeje Na Li, Radwanská bude v semifinále čeliť Bieloruske Viktorii Azarenkovej.

Wozniacka, ktorá v osemfinálovom 2. kole utiekla Dominike Cibulkovej z manka 0:4 v treťom sete, dosiahla v prvom sete proti o rok staršej osmičke hodnotenia Radwanskej obrat z 2:3 s brejkom. V druhej časti dokonca zmenila skóre z 1:4 na 5:4 a servis, ale podávanie na triumf nezvládla. Navyše, v dvanástom geme neodolala piatemu setbalu Krakovčanky. V rozhodujúcom dejstve síce Dánka vyrovnala z 0:2 na 2:2, odvtedy si však nepripísala už ani gem.

Wozniacka čaká na ďalší jubilejný úspech

Priateľka severoírskeho golfistu Roryho McIlroya Wozniacka teda stále čaká na jubilejný 300. zápasový úspech vo svojej kariére. Vzhľadom na Kvitovej momentálnu formu sa zďaleka nedá vylúčiť, že Dánkino zaokrúhlenie príde už po strate pozície líderky renkingu.

Ak mám byť úprimná, nemyslím na prípadnú stratu postu jednotky. Najdôležitejšia vec je zostať zdravá, môcť hrať a počínať si dobre. Čo sa stane, stane sa, nezáleží na tom,“ skonštatovala Wozniacka, ktorá si nechala ošetriť ľavé zápästie a k tomuto problému povedala: „Dúfam, že to nie je nič vážne. Cítila som to – najmä v treťom sete. Zajtra si to miesto nechám skontrolovať, azda to bude na Melbourne v poriadku. Verím v to najlepšie.“

Stále som v hre. Ešte však potrebujem dve tohtotýždňové víťazstvá a už najbližší zápas bude veľmi ťažký. Na Li je totiž silnou súperkou, členkou Top 5. Uvidíme, ako to všetko napokon dopadne,“ uviedla Kvitová.

Zverenkyňa kapitána poľskej fedcupovej reprezentácie Tomasza Wiktorowského Radwanská sa revanšovala za nezdar 7:5, 2:6, 4:6 z októbrového koncoročného šampionátu v tureckom Istanbule. V bilancii zo vzájomných seniorských duelov znížila na 2:5 po sérii piatich neúspechov. Poľka sa raduje zo svojho premiérového triumfu nad úradujúcou jednotkou rebríčka. Dosiaľ mala zo zápasov takéhoto typu bilanciu 0:5 (s Wozniackou 0:2, s Belgičankou Justine Heninovou 0:2 a s Ruskou Dinarou Safinovou 0:1).