Časť Slovenska zasiahne silný vietor, výstraha prvého stupňa je vydaná aj pre hory

Vietor, počasie
Foto: ilustračné, www.thinkstockphotos.com

BRATISLAVA 22. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahy prvého stupňa pred silným vetrom.

Na západnom Slovensku je v pondelok vydaná výstraha od tretej hodiny popoludní pre celý Bratislavský kraj aj okresy Levice, Nitra, Nové Zámky, Šaľa, Galanta, Hlohovec, Piešťany a Trnava. „Miestami sa očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne priemernú rýchlosť okolo 12 m/s (45 km/h) a krátkodobo v nárazoch 18 – 21 m/s (65 – 75 km/h),“ uvádza SHMÚ.

výstraha, vietor, SHMÚ
Výstraha 1. stupňa pred silným vetrom je vydaná na pondelok 22. apríla od tretej popoludní pre žltou farbou označenú časť Slovenska. Reprofoto: www.shmu.sk.

Silno fúkať bude aj v utorok a výstraha sa rozšíri aj pre okresy Dunajská Streda, Senica, Skalica, Topoľčany, Zlaté Moravce, Komárno, Bánovce nad Bebravou, Myjava, Nové Mesto nad Váhom a Partizánske.

Vietor meteorológovia očakávajú aj na horách v severnej časti Slovenska. „Na horách nad pásmom lesa sa miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo v nárazoch rýchlosť 30 – 37 m/s (110 – 135 km/h),“ upozorňuje SHMÚ.

Výstraha, vietor, SHMÚ
Výstraha 1. stupňa pred silným vetrom je vydaná na utorok 23. apríla pre žltou farbou označenú časť Slovenska. Reprofoto: www.shmu.sk.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav