Čecha poslal fínsky súd na doživotie za vraždu svojej priateľky

Nôž, krv, vražda
Foto: ilustračné, Thinkstock

ROVANIEMI 16. februára (WebNoviny.sk) – Súd v Rovaniemi vo fínskom Laponsku poslal za mreže na doživotie českého občana, ktorý predvlani dobodal svoju britskú priateľku.

Spôsobil jej 40 bodných rán

Karel Frýbl zabil Rebeccu Johnson 4. decembra 2016, pričom jej spôsobil 40 bodných rán. Tridsaťšesťročný Čech, ktorý slúžil v armáde, svoj čin popiera tvrdiac, že sa psychicky zrútil. Psychologické testy jeho tvrdenia popreli a preukázali, že v čase útoku si bol plne vedomý svojho konania.

Johnson pracovala v Laponsku ako turistická sprievodkyňa v spoločnosti Santa Safari. S Frýblom mala vzťah, v ktorom sa nevyhla slovnému a psychickému násiliu, píše spravodajský portál BBC. Jej vražde predchádzala hádka.

Podstúpil sériu psychologických testov

Frýbl bodol 26-ročnú Škótku 10-krát do hrude a spôsobil jej ďalších 30 bodných rán na tele, ktoré naznačujú, že sa bránila a snažila sa pred ním utiecť. Samotný páchateľ mal dve bodné rany v bruchu, ktoré si podľa prokurátorov spôsobil sám, jeho obhajoba však tvrdila, že mu ich urobila Johnson.

Doživotie je v Laponsku povinným trestom odňatia slobody za vraždu. V praxi to znamená najmenej 12 rokov za mrežami, pričom daná vražda musí byť úmyselná alebo obzvlášť brutálna. Piatkový verdikt je výsledkom súdneho procesu, ktorý sa skončil v auguste. Odvtedy bol Frýbl vo väzbe a podstúpil sériu psychologických testov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom