Ceny ropy a zlata klesli, dôvodom je aj silnejší dolár

Zlato
Foto: SITA/AP

NEW YORK 25. júna (WEBNOVINY) – Ceny ropy v stredu poklesli. Dôvodom sú správy, že ôsmy týždeň poklesu zásob ropy vyvážil nárast zásob ďalších produktov. Podľa Federálneho úradu pre energetiku (EIA) sa zásoby ropy v USA v minulom týždni znížili o 4,9 milióna barelov.

Analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters očakávali pokles na úrovni 2,1 milióna barelov. Z údajov EIA ďalej vyplýva, že zásoby benzínu vzrástli o 680 tisíc barelov a zásoby vykurovacieho oleja stúpli o 1,8 milióna barelov. Ceny ropy Brent klesli o 1,5 percent na 63,49 USD za barel. Americká ropa zlacnela o 1,2 percenta na 60,27 USD za barel.

Ceny zlata klesli v stredu štvrtý deň za sebou. Dolár vymazal predchádzajúce straty voči euru a obchodníci očakávali ďalšie správy o vývoji situácie okolo Grécka. Ceny zlata v uplynulých dňoch klesali vzhľadom na posilnenie dolára a vzhľadom na optimizmus okolo Grécka.

Ten spôsobil, že investori mali záujem o rizikovejšie aktíva, napríklad akcie. Spotová cena zlata do 19:05 GMT poklesla o 0,3 percenta na 1 174,20 USD za uncu. Augustové dodávky zlata na newyorskej komoditnej burze zlacneli o 3,70 USD na 1 172,90 USD za uncu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom