Čepelová skončila s kanárom, Hantuchová neuspela v debli

Jana Čepelová
Slovenská tenistka Jana Čepelová počas zápasu druhého kola US Open, v ktorom prehrala s favorizovanou dvojkou turnaja Simonou Halepovou. Foto: SITA/AP

AUCKLAND 6. januára (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Jana Čepelová veľmi nepreverila Venus Williamsovú na turnaji WTA International ASB Classic v novozélandskom Aucklande (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch). Američanka povolila Slovenke len jeden gem a za 52 minút vyhrala 6:1, 6:0.

Turnajová trojka ťažila z výborného servisu, zahrala desať es. Williamsová hrala pred rokom v Aucklande finále. Sedemnásobná grandslamová víťazka vstúpila úspešne do sezóny 2015.

„Je to pekné. Diváci ma na kurte skvele privítali. Cítila som sa na dvorci skutočne dobre,“ uviedla Williamsová. Dvadsaťjedenročná Košičanka Čepelová, 57. v renkingu, sa nedokázala 34-ročnej 18. žene aktuálneho svetového rebríčka revanšovať za prehru 4:6, 1:6, ktorú inkasovala v auguste 2013 v americkom Cincinnati.

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová a Talianka Francesca Schiavoneová prehrali v utorkovom zápase 1. kola štvorhry na turnaji v novozélandskom Aucklande s českými dvojkami podujatia Andreou Hlaváčkovou a Luciou Hradeckou za 73 minút dvakrát 4:6.

Výsledky utorkových stretnutí na tenisovom turnaji WTA International ASB Classic v novozélandskom Aucklande

(dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch):

Dvojhra – 1. kolo:

Venus Williamsová (USA-3) – Jana Čepelová (SR) 6:1, 6:0 za 52 minút

Štvorhra – 1. kolo:

Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká (ČR-2) – Daniela Hantuchová, Francesca Schiavoneová (SR/Tal.) 6:4, 6:4 za 73 minút

Viac k osobe Andrea HlaváčkováDaniela HantuchováFrancesca SchiavoneováJana ČepelováLucie HradeckáVenus Williamsová