Čepelová v Honkongu postúpila, na kurte bolo pekelne horúco

Cepelova tenis
Slovenská tenistka Jana Čepelová Foto: SITA/AP

HONGKONG 11. septembra (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Jana Čepelová plní na turnaji WTA International v Hongkongu úlohu favoritky, ako siedma nasadená zdolala vo štvrtkovom zápase osemfinálového 2. kola dvojhry čínsku kvalifikantku Lin Ču za 66 minút 6:1, 6:3. Bolo to ich prvé vzájomné stretnutie. Slovenka v ňom získala úvodných päť gemov a v druhom sete obrátila z 0:2 na 4:2.

„Dnešný zápas nebol ľahký. Je tu totiž strašne horúco. Na kurte bolo 51 stupňov, takže som sa snažila čo najrýchlejšie vyhrať. Pomerne sa mi to aj podarilo,“ uviedla pre agentúru SITA Jana Čepelová, ktorú vo štvrťfinále čaká ďalšia nenasadená tenistka Francesca Schiavoneová z Talianska. „Schiavoneovej by som vo štvrťfinále chcela odplatiť prehru z Miami,“ dodala zverenkyňa Martina Zathureckého. Čepelová má v Hongkongu už teraz istotu 60 bodov do singlového rebríčka a šeku na 5900 amerických dolárov.

Štvrtkový osemfinálový zápas nezvládla Daniela Hantuchová, ktorá prehrala s Belgičankou Alison van Uytvanckovou za 140 minút 6:3, 2:6, 4:6. V rozhodujúcom treťom sete síce dokázala znížiť z 2:5 na 4:5, ale pri vlastnom podaní vzápätí neodvrátila prvý mečbal súperky v prvom vzájomnom súboji na okruhu.

Do štvrťfinále proti slovenskej rodáčke s austrálskym pasom Jarmile Gajdošovej postúpila Van Uytvancková. Hantuchová si z Hongkongu odnáša šek na 3310 USD a 30 bodov do príslušného poradia.

Dvojhra 2. kolo

Jana Čepelová (SR-7) – Lin Ču (Čína) 6:1, 6:3 za 66 minút

Alison van Uytvancková (Belg.) – Daniela Hantuchová (SR-2) 3:6, 6:2, 6:4 za 140 minút