Česká hokejová reprezentácia
Česká hokejová reprezentácia Foto: SITA/AP

KODAŇ 11. mája (WebNoviny.sk) – Česká hokejová reprezentácia si pripísala „povinné“ víťazstvo nad Bieloruskom 3:0 (3:0, 0:0, 0:0) v piatkovom súboji kodanskej A-skupiny na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku. Najlepšími hráčmi zápasu sa stali bieloruský brankár Vitalij Trus a český obranca Michal Moravčík.

Výsledok sa po prvej tretine nezmenil

Z veľkého českého tlaku v úvode zápasu gól nepadol, ale v 9. min už bieloruský brankár Trus kapituloval. V presilovej hre ho od modrej čiary prestrelil obranca Libor Šulák. V 16. min pridal druhý gól favorita Roman Horák, ktorý využil výbornú prihrávku od Tomáša Plekanca. O tri minúty neskôr pridali Česi tretí gól, príklepom sa po tretí raz na šampionáte presadil Michal Řepík.

V 24. min sa po delovke obrancu Michala Moravčíka zatriasla horná žŕdka bieloruskej bránky, ale gól z toho nebol. A keď Dmitrij Jaškin v 56. min trafil iba Trusov betón, skóre z konca prvej tretiny bolo napokon aj konečným,

Vysoko negatívne skóre

Česi si na turnaji pripísali prvé víťazstvo v riadnom hracom čase, ale keďže majú na konte aj tri triumfy po predĺžení či nájazdoch za 2 body, v tabuľke A-skupiny s 9 bodmi poskočili na postupovú tretiu priečku. Bielorusi stále čakajú na prvé body v Dánsku a po piatich zápasoch majú vysoko negatívne skóre 4:25.

Čechov čaká ďalší duel v nedeľu o 16.15 h proti Francúzom, Bielorusov čaká už v sobotu po 16.15 h dôležitý duel o záchranu proti Rakúšanom.

MS v hokeji 2018 (A-skupina)

• Kodaň

Bielorusko – Česko 0:3 (0:3, 0:0, 0:0)
Góly: 8. Šulák (Krejčí), 16. Horák (Plekanec), 19. Řepík (Červenka, Moravčík)
Vylúčení: 7:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman (Rus.), Schukies – Kohlmüller (obaja Nem.), Sormunen (Fín.)