Česi v prípravných zápasoch proti Slovákom aj s Voráčkom a Gudasom z NHL

Radko Gudas
Radko Gudas v drese tímu Philadelphia Flyers. Foto: archívne, SITA/AP.

BRATISLAVA 19. apríla (WebNoviny.sk) – Česká hokejová reprezentácia odohrá počas budúceho týždňa dva zápasy proti Slovensku, ktoré budú súčasťou prípravy pred májovými majstrovstvami sveta.

V kádri trénera Miloša Říhu sa momentálne nachádza tridsať hráčov a medzi nimi aj trojica zo zámorskej NHL. Divákom v Trenčíne (26. apríla o 18.00 h) a v Nitre (27. apríla o 18.00 h) by sa mali predstaviť Jakub Voráček s Radkom Gudasom z Philadelphie Flyers a Filip Chytil z New Yorku Rangers.

Říha urobil po prípravnom dvojzápase s Nemeckom viacero zmien v kádri. Mužstvo opustili Tomáš Dvořák, Lukáš Klok, Vojtěch Mozík, Tomáš Mertl, Patrik Zdráhal, Jan Štencl a Ondřej Beránek. Na ich miesta pribudli už spomínaní Voráček s Gudasom, ďalej útočníci Plzne Jan Kovář s Milanom Gulašom a aj obrancovia Jakub Jeřábek, David Sklenička a Michal Moravčík.

Tréneri majú momentálne k dispozícii tri desiatky hokejistov, konkrétne troch brankárov, jedenástich obrancov a šestnástich útočníkov. V portfóliu národného tímu je však viacero ďalších mien vrátane hráčov z NHL. „Sledujeme vývoj v play-off o Stanleyho pohár. Zoznam hráčov, ktorí prichádzajú do úvahy, je veľmi široký. Máme na ňom celkovo až 70 mien a riešime to,“ uviedol Říha pre web hokej.cz.

Slovensko – prípravné zápasy pred MS v hokeji 2019

4. apríla (Topoľčany): Slovensko – ŠVÉDSKO 0:4
11. apríla (Kaufberen): NEMECKO – Slovensko 2:1
13. apríla (Garmisch-Partenkirchen): NEMECKO – Slovensko 3:1
19. apríla (Salzburg): Rakúsko – Slovensko
20. apríla (Innsbruck): Rakúsko – Slovensko
26. apríla (Trenčín): Slovensko – Česko
27. apríla (Nitra): Slovensko – Česko
4. mája (Poprad): Slovensko – Veľká Británia
7. máj (Michalovce): Slovensko – Nórsko

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miloš Říha