Česi vydreli víťazstvo nad posledným Slovinskom

Koukal, kristan
Český útočník Petr Koukal strieľa gól slovinskému brankárovi Robertovi Kristanovi počas zápasu na MS v hokeji. Foto: SITA/AP

ŠTOKHOLM 10. mája (WEBNOVINY) – Česká hokejová reprezentácia sa v piatok popoludní poriadne natrápila s výberom Slovinska v zápase štokholmskej základnej skupiny na 77. majstrovstvách sveta, no napokon zvíťazila 4:2.

Zverenci Aloisa Hadamczika síce viedli gólom Koukala v oslabení, ale slovinský výber sa nevzdával – v 7. min vyrovnal v presilovke Sabolič a o päť minút ho poslal do vedenia Tičar. Ešte pred prvým klaksónom upravil Hudler na 2:2.

Po bezgólovej druhej tretine, v ktorej Česi svojho súpera prestrieľali 13:6, hrozilo bronzovým medailistom z predchádzajúcich MS nečakané zakopnutie. Prekvapenie sa napokon nekonalo, pretože v 46. min skóroval Zb. Michálek a definitívnu podobu výsledku dal o desať minút neskôr Novotný.

Česi sa v tabuľke štokholmskej základnej skupiny posunuli na štvrté miesto pred Nórov, Slovinci sú naďalej poslední.

Slovinsko – Česko 2:4 (2:2, 0:0, 0:2)

Góly: 7. Sabolič (Tičar, Gregorc), 12. Tičar (Sabolič) – 6. Koukal, 20. Hudler (Nakládal, Voráček), 46. Zb. Michálek (Voráček), 56. Novotný (Hubáček, Čáslava)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kirk (Kan.), Olenin (Rus.) – Suominen (Fín.), VALACH (SR), 1949 divákov