Česká polícia pátra po dvojici lupičov, pri prepadnutí pumpy v okrese Mělník zabili predavačku

polícia, auto

PRAHA 3. decembra (WebNoviny.sk) – Päťdesiatosemročná žena zomrela v noci na pondelok pri prepadnutí čerpacej stanice v českej obci Nelahozeves v okrese Mělník. Na mieste pracujú kriminalisti, ktorí prípad vyšetrujú a pátrajú po dvoch podozrivých.

Prepad sa odohral podľa polície medzi pol treťou a treťou ráno na pumpe pri ceste číslo 608. „Kriminalisti preverujú lúpežné prepadnutie čerpacej stanice, pri ktorom 58-ročná žena utrpela smrteľné zranenia. Policajti pátrajú po dvojici páchateľov,“ povedal pre portál Novinky.cz hovorca polície Zdeněk Chalupa.

Hovorca odmietol komentovať, či lupiči použili strelnú zbraň alebo napríklad nôž. Policajti zároveň požiadali občanov, ktorí sa v spomínanú dobu pohybovali v okolí pumpy, aby podali svoje svedectvo na linke 158. Bližšou podobou podozrivých polícia zatiaľ nedisponuje.

Jedno z posledných smrteľných prepadnutí pumpy v Českej republike sa odohralo v roku 2008 v Ústí nad Labem, kde bol zastrelený obsluhujúci predavač. Lupič si odniesol niekoľko tisíc korún. Policajti neskôr z tejto vraždy vinili päťnásobného vraha, ktorý ale zomrel v nemocnici ešte pred procesom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom