Českého prezidenta Zemana museli hospitalizovať, cez víkend skončil v nemocnici aj exprezident Klaus

Miloš Zeman
Český prezident Miloš Zeman. Foto: archívne, SITA/AP
  • aktualizované 14. septembra 16:52

Český prezident Miloš Zeman absolvuje dlhšiu hospitalizáciu. Informuje o tom spravodajský portál iDNES.cz, ktorý tvrdí, že podľa dostupných informácií mu po predošlej kontrole odporučili, aby sa podrobil nepretržitej lekárskej starostlivosti.

Pobudne tam minimálne štyri dni

V pražskej Ústrednej vojenskej nemocnici (ÚVN) prezidenta, ktorého sprevádzala jeho manželka Ivana, prijali v utorok predpoludním. Podľa portálu Aktuálně.cz bol Zeman v nemocnici aj v piatok a po prehliadke u jeho ošetrujúceho lekára Miroslava Zavorala dostal odporučenie na nepretržitú starostlivosť. Od utorkového nástupu do nemocnice by tam mal byť najmenej štyri dni.

Hovorca prezidenta Jiří Ovčáček sa zatiaľ k hospitalizácii nevyjadril. Hovorkyňa nemocnice Jitka Zinke len potvrdila, že ho hospitalizovali.

V nemocnici bol niekoľkokrát

Zeman, ktorý má neuropatiu nôh a cukrovku, bol vo vojenskej nemocnici v uplynulých rokoch niekoľkokrát. Vlani mu tam operovali zlomenú ruku a rok predtým tam bol štyri dni na rekondičnom pobyte. Začiatkom tohto roka ho tam zase očkovali proti koronavírusu a tiež tam absolvoval komplexnú preventívnu prehliadku, pre ktorú tam bol dva dni.

V ÚVN cez víkend hospitalizovali aj bývalého prezidenta Václava Klausa. Skončil tam pre vysoký tlak a v utorok sa dostavil na ďalšie vyšetrenie. „Exprezident Klaus sa necítil dobre už cez víkend, a tak podstúpil vyšetrenie, pri ktorom mu zistili vysoký tlak. Teraz čaká na ďalšie testy v nemocnici,“ povedal pre iDNES.cz jeho hovorca Petr Macinka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miloš ZemanVáclav Klaus