Česko uvoľní opatrenia voči koronavírusu, pokles denných prírastkov vyzerá nádejne

Virus Outbreak Czech Republic
Podľa súčasných prieskumov by sa zaočkovať voči koronavírusu nechala menej než polovica Slovákov. Foto: ilustračné, SITA/AP

Česká vláda oznámila, že uvoľňuje opatrenia, ktoré prijala s cieľom zastaviť šírenie infekcií koronavírusom. Nedeľňajší krok sa stal možným preto, že počet nových potvrdených prípadov nákazy klesá. Český minister zdravotníctva Jan Blatný uviedol, že všetky obchody, reštaurácie a bary sa môžu od štvrtka otvoriť a zruší sa zákaz nedeľných predajov.

Reštaurácie budú môcť byť otvorené od 6:00 do 22:00, ale ich kapacita sa bude využívať iba na 50 percent. Predajne a obchodné centrá tiež budú musieť obmedzovať počet kupujúcich.

Viac o téme: Koronavírus

Všetky zákazy nočného vychádzania a zákazy konzumácie alkoholu na verejnosti sa tiež zrušia. Opäť budú môcť fungovať služby, napríklad kaderníctva, fitness centrá a telocvične. Otvoriť sa môžu aj zoologické záhrady, múzea a galérie.

V sobotu v Českej republike zistili 2 667 nových infekcií. Od vypuknutia pandémie v krajine celkovo potvrdili 518 649 prípadov nákazy, pričom ochoreniu COVID-19 doteraz podľahlo 8 054 ľudí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jan Blatný