Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Miroslav Kalousek
Miroslav Kalousek označil ministra spravodlivosti ČR Roberta Pelikána za spolupracovníka ruských tajných služieb. Foto: SITA/AP
12. februára 2016 SprávySvet od SITASITA Diskusia()

Český minister spravodlivosti je podľa TOP 09 ruský agent

Praha 12. februára (WebNoviny.sk) – Predseda českej opozičnej strany TOP 09 Miroslav Kalousek označil ministra spravodlivosti ČR Roberta Pelikána za spolupracovníka ruských tajných služieb. Podľa vlastných slov to dokázať síce nemôže, avšak dosvedčuje to údajne skutočnosť, že Pelikán súhlasil s prepustením Libanončana Alího Fajáda.

Šéf rezortu spravodlivosti najskôr nechcel vôbec reagovať, napokon však označil slová opozičného politika za “opilecké hulákanie“, ktoré nestojí za reč, vyplýva z informácií internetového serveru Novinky.cz.

Súdy rozhodli, že pán Fajád môže byť vydaný (do USA). Minister spravodlivosti je podľa môjho názoru skutočne aktívnym spolupracovníkom ruských spravodajských služieb, ale nemôžem to nijako preukázať, na to nebývajú písomné dôkazy. Ale keď sa niekto takto správa, tak to tak asi bude,” cituje server Kalouska.

Nie, nie som ruským agentom, zatiaľ. Ale neviem, možno sa mi ozvú. Mám v tom guľáš, pretože naposledy hovorili, že som asi americký agent, pretože tu presadzujem zákon o štátnom zastupiteľstve, ktoré chce (veľvyslanec USA Andrew) Schapiro. Tak teraz neviem, či som dvojitý agent alebo čo som, mám v tom proste neporiadok,” vyhlásil na margo obvinenia s úsmevom minister Pelikán.

Andrej Babiš, šéf hnutia ANO, ktorého je Pelikán nominantom v českej vláde, v reakcii pre denník Právo uviedol: “Pán Kalousek by mal prestať chľastať, aby neplodil takéto nezmysly.”

TOP 09 dnes upozornila aj na údajné porušenie českého trestného zákona pri prepustení Alího Fajáda na slobodu. Táto legislatívna norma totiž stanovuje, že ak ČR odmietne vydať cudzieho štátneho príslušníka na trestné stíhanie do zahraničia, je povinná predložiť prípad domácim orgánom činným v trestnom konaní a postupovať tak, ako by sa na predmetný trestný čin vzťahovala domáca jurisdikcia.

Opozičná strana sa preto obrátila na Mestské štátne zastupiteľstvo v Prahe, aby zvážilo, či nedošlo k spáchaniu trestného činu zneužitia právomocí verejného činiteľa, prípadne iného trestného činu.

Pelikán však aj na túto kritiku reagoval pokojne slovami, že nie je opodstatnená. Prepustení vraj neboli teroristi, ale obchodníci so zbraňami, čo by Kalouskovi malo byť sympatické, pretože podľa ministra má medzi nimi veľa kamarátov.

Odporúčané články

Antibiotiká v mede spoločnosti Včelpo boli zrejme z Ukrajiny TOP 09 vyzvala českého prezidenta na okamžitú rezignáciu

Témy

Diskusia

tak dlho bol opretý o dementné knieža až ho to postihlo tiež globálny terorista A Kalousek je zas agent CIA a Mosadu. ten pepicky opilec je zas v delirku alebo uz chytil knizeci demenci wajčiak Putko za posledne zdevalvovane ruble plati propagandu a agentov.... ako sa hovori, zdochynajuci kon najviac kope. fanatikmodrák Tým spiacim hlupákom z TOP 09 už z toho alkoholu šibe. Česko ho vymenilo za 4 ľudí a čo vôbec sa do toho starajú USA. Kde ste modráci nevadí Vám to mudrovanie zo strany USA.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Svet

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...