Cesta vlakom na Východnú prinesie zľavy na vstupnom

Nové vlaky na železniciach
Foto: Železničná spoločnosť Slovensko a.s.

BRATISLAVA 1. júla (WEBNOVINY) – Priaznivci folklóru, ktorí sa chystajú na Folklórny festival Východná vlakom, budú mať lacnejšie vstupné.

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) ponúka pre cestujúcich do Východnej zľavu na vstupnom na folklórny festival.

Počas konania festivalu od 5. do 7. júla budú mať nárok na zľavu držitelia cestovného lístka Skupina, Skupina mini s cieľovou stanicou Východná, držitelia sieťového cestovného lístka Maxi klasik, preukazov Klasik railplus, Junior railplus euro

Počas festivalu bude vo Východnej mimoriadne zastavovať 16 rýchlikov. V piatok 5. júla vo Východnej zastavia rýchliky R 607 Liptov, R 609 Spišan, R 611 Považan, R 610 Považan, R 612 Ružín. V sobotu 6. júla to budú rýchliky R 601 Váh, R 603 Čingov, R 605 Dargov, R 609 Spišan, R 606 Liptov, R 612 Ružín a v nedeľu 7. júla R 601 Váh, R 607 Liptov, R 609 Spišan, R 610 Považan a R 612 Ružín.

Priaznivci folklóru sa koncom tohto týždňa zídu na 59. ročníku Folklórneho festivalu Východná. Miestom konania festivalu od piatka 5. júla do nedele 7. júla bude tradične areál amfiteátra vo Východnej. Do rázovitej podtatranskej obce pozve program Pozvánka do Východnej, ktorý je naplánovaný na štvrtok 4. júla od 16:00 do 17:00 na námestí v Liptovskom Mikuláši. Pre návštevníkov festivalu je pripravený bohatý kultúrny program, v ktorom vystúpia stovky účinkujúcich v desiatkach programov. Okrem folklórnych vystúpení budú mať návštevníci možnosť zažiť aj množstvo sprievodných podujatí, autorské a tematické výstavy, krojovaný sprievod obcou, či tradičný jarmok. Podrobný program festivalu je zverejnený na webstránke http://www.festivalvychodna.sk/.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom