Mladá vodička zrazila pri Spišskom Štvrtku chodca, pre tragickú nehodu museli cestu uzavrieť (foto)

Dopravná nehoda
Nehoda si vyžiadala jednu obeť. Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 22. februára 2022, 9:50

Cesta prvej triedy I/18 v smere od Spišského Štvrtka (okr. Levoča) po križovatku k nájazdu na diaľnicu je uzatvorená. V skorých ranných hodinách sa tam stala vážna dopravná nehoda. Informovala o tom polícia na sociálnej sieti, ktorá je na mieste a nehodu dokumentuje.

Muž zraneniam podľahol na mieste

Nehoda medzi Jánovcami a Spišským Štvrtkom si vyžiadala jednu obeť. Ako ďalej informovala hovorkyňa prešovskej krajskej polície Jana Ligdayová, krátko po piatej hodine zrazilo auto, ktoré šoférovala 22-ročná vodička, muža vo veku 87-rokov, ktorý kráčal po ceste.

„Chodec nemal na sebe žiadne reflexné prvky, zraneniam na mieste podľahol. Policajná hliadka po príchode na miesto mladú ženu podrobila dychovej skúške, výsledok vylúčil u nej prítomnosť alkoholu. Či bol chodec pod vplyvom alkoholu, určí až výsledok pitvy,“ priblížila Ligdayová.

Vodiči by mali zvýšiť opatrnosť

Vodičku previezli do nemocnice, rozsah jej zranení zatiaľ nie je známy.

„Polícia celú udalosť riadne zadokumentovala, okolnosti dopravnej nehody preveruje a zisťuje aj mieru zavinenia účastníkov nehody. Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Poprade v prípade začal trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia,“ dodala hovorkyňa.

Polícia v tejto súvislosti apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby zvýšili opatrnosť na cestách, zvlášť v tomto období spojenom s častým zhoršením podmienok viditeľnosti.

Dopravná nehoda
Dopravná nehoda
Dopravná nehoda
Polícia už dokumentuje dopravnú nehodu. Foto: www.facebook.com
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom