Bar v kmeni baobabu čoskoro oslávi 80 rokov

Bar v kmeni baobabu čoskoro oslávi 80 rokov
Sunland Baobab www.amusingplanet.com

Kmeň baobabu v Juhoafrickej republike už takmer 80 rokov slúži ako originálny podnik. Do jeho útrob sa pohodlne zmestí až 20 zákazníkov.

Majitelia reštauračných zariadení sa pretekajú, aby zákazníkov usadili v kreatívnom prostredí. O tie najkrajšie sa však dokáže postarať príroda sama. Dôkazom je aj Sunland Baobab – podnik v obrovskom kmeni baobabu v Juhoafrickej republike, do ktorého sa pohodlne zmestí 15 až 20 ľudí.

Barvkmenibaobabučoskorooslávi80rokov
www.amusingplanet.com

Strom neďaleko subtropického mestečka Tzaneen je podľa meraní rádiokarbónovou metódou starý vyše 6000 rokov a patrí k jedným z najväčších v krajine. Obvod kmeňa meria 47 metrov a jeho koruna sa šplhá do výšky 22 metrov. Útroby kmeňa sa stali domovom originálneho baru a vinárne už v roku 1933, kedy ho majitelia farmy, na ktorej stojí, sprístupnili aj cudzincom.

Vyrezávať dieru do kmeňa baobabu nebolo nutné – strom je totiž prirodzene dutý. Rodina Van Heerdenovcov, ktorá sa o strom stará, v ňom servíruje nápoje už takmer 80 rokov. Drevený nábytok je tu šikovne vtesnaný do nepravidelných útrob stromu a poskytuje dostatok priestoru pre barový pult, stoly i stoličky.

Barvkmenibaobabučoskorooslávi80rokov
www.amusingplanet.com

Baobab, ktorý je najstarší v celej krajine, ročne láka pozornosť tisícov turistov a stal sa hlavnou atrakciou provincie Limpopo.

www.southafrica.net, www.amusingplanet.com

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom