Cestovanie osamote vám zmení pohľad na život

Hiker 1149898_960_720.jpg
Cestovanie osamote posilní vieru vo vlastné schopnosti. pixabay.com

Už sa vám niekedy stalo, že ste hľadali dobrého spoločníka na cestovanie, no nenašli ste ho? Ako sa zvykne hovoriť, to čo hľadáme, máme väčšinou pod nosom. Cestovanie nie je ani v tomto prípade výnimkou. Nebaví vás donekonečna sa vypytovať vašich známych či neznámych, aby sa s vami vydali na dobrodružnú cestu? Zbaľte sa, zoberte si tie najnutnejšie veci a vyrazte na najlepšiu cestu svojho života. Niekedy totiž ten najlepší spoločník, ktorého hľadáte, ste vy sami. 

V posledných rokoch vzrástol záujem o individuálne cestovanie a cestovný ruch po celom svete musí hľadať spôsoby, ako tento rastúci segment zabezpečiť. Ak ste niekedy rozmýšľali nad tým, že by ste cestovali osamote, no nemáte na to dosť odvahy, alebo je to niečo, čoho sa vyslovene bojíte, tento článok je venovaný práve vám. Máte predsa obmedzené množstvo času a zároveň aj peňazí, tak prečo si neprispôsobiť vaše individuálne preferencie tak, aby ste boli maximálne spokojní?

Photographer 1031393_960_720.jpg

Pri každej jednej ceste máte podrobný plán s miestami, ktoré chcete navštíviť, s reštauráciami, do ktorých rozhodne musíte zájsť, no nie všetko vám musí vyhovovať. Keď cestujete sami, ste sám sebe pánom. Len vy si určujete, ktoré mesta navštívite a nemusíte sa obávať toho, že by na vašom zozname bolo miesto, kde vyslovene nechcete ísť.

Niet pochýb o tom, že po určitom čase budete zrejme cítiť pocit osamelosti. Keď tento pocit na vás príde, nebojte sa spoznávať nových ľudí. Nikto iný vám o danej lokalite nepovie viac informácií, ako miestni obyvatelia. Využite to vo svoj prospech.

Rough 1031185_960_720
Cestovanie osamote má množstvo výhod. pixabay.com

Nič neposilní dôveru vo vlastné schopnosti tak ako cestovanie. Úspešné objednávanie jedla v začiatočníckej francúzštine, zvládnutý britský slang či množstvo iných zážitkov vám dodájú stratenú odvahu. Nič nie je na cestách lepšie, ako keď sa môžete na niekoho spoľahnúť – o to viac, keď ten niekto ste vy sám. Čím viac budete cestovať po svete sami, nielenže získate skúsenosti, ktoré sa nikde nedajú kúpiť, ale taktiež sa uistíte v tom, že nájdete riešenie v akejkoľvek situácii. A keď nie, minimálne sa o to aspoň pokúsite.

Na dokumentáciu svojej cesty budete mať dostatok času.
Na dokumentáciu svojej cesty budete mať dostatok času. pixabay.com

Cestovanie osamote z vás spraví lepšieho pozorovateľa, budete súcitnejší, trpezlivejší a v konečnom dôsledku sa zmení aj váš spôsob komunikácie s ostatnými. Samota vám taktiež poskytne dostatok priestoru na dokumentáciu vašej cesty.

Uvedomíte si, že domov môže byť kdekoľvek. Domov totiž nie je miesto, ale spôsob, ako byť bez obáv spojený so sebou samým a zároveň aj s ostatnými. Je to okamih, kedy ste ochotní otvoriť svoje srdcia tak, aby to mohli ostatní vidieť a zároveň aj cítiť. A to sa predsa môže stať kdekoľvek a kedykoľvek.

Travel 1233762_960_720.jpg

Väčšina našich každodenných skúseností je obmedzená na predvídateľné miesta, ľudí a veci. Únik zo stereotypu odhaľuje svet v úplne iných farbách. Život predsa začína tam, kde sa končí zóna komfortu.

Alone 21842_960_720.jpg

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom