Chcete zažiť niečo zaujímavé? Navštívte tieto ikonické hotely, v ktorých sa udiali významné veci

Hotel_plaza_new_york_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

Hotely po celom svete hrajú hlavné úlohy v udalostiach dejín. Poskytujú neutrálne teritórium, bývajú perfektným miestom na vykonanie zločinu a tiež sú miestom, na ktoré zalietava fantázia nejedného autora.

Po storočia bývajú hotely miestami škandálov, akcií a tajomstiev. Tu je niekoľko hotelov, v ktorých sa postávali zaujímavé príhody. Dobré i zlé.

Baur au Lac, Zürich

Jeden z najslávnejších hotelov v Európe Baur au Lac funguje ako hotel už viac ako 170 rokov – preto nie je divu, že sa v ňom stali rôzne veci. Našťastie, väčšina z nich bola dobrá. V roku 1856 nemecký skladateľ Richard Wagner debutoval so svojou operou Valkýra práve v hoteli Baur au Lac. O 36 rokov neskôr práve tu spisovateľka a pacifistka Bertha von Suttner presvedčila Alfreda Nobela, že ľudstvo okrem iných potrebuje aj Nobelovu cenu za mier.

Baur au Lac, Zurich, Švajčiarsko
/AP SITA

Hilton, Washington

Po tom, čo prezident Reagan v roku 1981 v hoteli predniesol reč, ho pri odchode postrelil mentálne chorý John Hinckley Jr., ktorý sa takto pokúsil zapôsobiť na herečku Jodie Foster. Sekretárka z Bieleho domu, policajt a agent tajnej služby boli postrelení tiež.

Hilton, Washington
youtube.com

Beverly Hills Hotel

Tento losangelský hotel otvorili v roku 1912 a za 100 rokov sa v ňom toho udialo habadej. Kde začať? Napríklad Marilyn Monroe a Yves Montand tu v roku 1960 stavili pri natáčaní filmu Let´s Make Love (spoluautorom scenára bol jej vtedajší manžel Arthur Miller) dosť veľa času. Čo robili v izbách 20 a 21 necháme na vašej fantázii, ale mali by ste vedeiť, že ich stretnutia skončili po tom, čo Montand odmietol opustiť svoju manželku. Howard Hughes si v hoteli prenajímal štyri izby – dve ako návnadu, jednu pre seba a manželku a jednu pre svoju aktuálnu milenku.

Beverly Hills Hotel 100
SITA/AP

Hotel Bristol, Viedeň

Hotel otvorili v roku 1892. Nespočetné množstvo umelcov, hercov a politikov bývalo v tomto hoteli roky a za jeho stenami sa tým pádom aj udialo zopár zaujímavostí. Napríklad autor Bambiho Felix Salten napísal svoje pamätné dielo práve tu, Edward VIII a Wallis Simpson sa v hoteli stretávali ešte pred jeho abdikáciou.

Hotel Bristol, Viedeň
youtube.com

Plaza, New York

Hotel, ktorý otvorili v roku 1907, je jedným z najikonickejších hotelov na svete – a  počas zámožných večierkov sa tu udiali rôzne bláznovstvá. Truman Capote usporiadal svoj známy Black and White Ball práve v Plaze. Počas svojej prvej návštevy štátov si skupina Beatles prenajala celé krídlo na 15. poschodí. Vo filme Na sever severozápadnou linkou bol Cary Grant zajatý špiónmi v hotelovom Oak Bare. Okrem iných v tomto hoteli býval napríklad aj Kevin zo Sám doma 2. V tomto zozname chýbate už len vy :-)

Plaza, New York
pixabay.com
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom