Na nórskej výletnej lodi bude snežiť, ohúri ľadovou jaskyňou

Na nórskej výletnej lodi bude snežiť, ohúri ľadovou jaskyňou
Foto: NCL

Nórska plavebná spoločnosť Norwegian Cruise Line stavia nový lodný kolos s netradičnými atrakciami. Hoci sa nové „mesto na vlnách“ bude plaviť najmä v oblasti Karibiku, nebudú na ňom chýbať ani snehové vločky.

Na nórskej výletnej lodi bude snežiť, ohúri ľadovou jaskyňou
Foto: NCL

Arktické osvieženie

Norwegian Escape, ktorú stavajú v lodeniciach Meyer Werft v nemeckom Papenburgu, bude najväčšou luxusnou výletnou loďou vo flotile spoločnosti. Vyše 164-tisíc ton vážiaci kolos odvezie 4200 pasažierov, pre ktorých pripravil netradičné atrakcie.

Najväčším lákadlom lode bude ľadová jaskyňa, v ktorej sa bude udržiavať teplota medzi nula až mínus šesť stupňov Celzia. V miestnosti, ktorá ponúkne arktické osvieženie, budú cez deň padať aj spŕšky snehu. Poskytne tak alternatívu k slnkom vyhriatej palube a pobyt v nej zlepší krvný obeh a posilní imunitný systém.

Luxusné kúpele aj lanový park

Na nórskej výletnej lodi bude snežiť, ohúri ľadovou jaskyňou
Foto: NCL

Na dvoch poschodiach sa budú rozprestierať aj luxusné kúpele Mandara s bazénmi, vírivkami, saunou aj soľnou jaskyňou. Pasažieri sa budú môcť nechať rozmaznať početnými masážami či hydroterapiou, chýbať nebude ani akupunktúra a služby estetickej medicíny vrátane bielenia zubov či drobných zákrokov plastickej chirurgie.

Pre milovníkov športu a adrenalínu bude k dispozícii moderne vybavená telocvičňa, lanový park tiahnúci sa cez tri poschodia, vodný park s tobogánmi či golfové ihrisko. O chutné stolovanie sa postará 28 reštaurácií, ako aj zábavná zóna v jaskynnom štýle, v ktorej budú zurčať vodopády a v noci sa premení na koktejlový bar s diskotékou a výhľadmi na oceán.

Luxusný kolos sa na prvú plavbu vyberie v novembri tohto roku. Pasažierov za jeden týždeň odvezie z Miami do Karibiku so zastávkami na ostrove Svätý Tomáš, na Britských Panenských ostrovoch aj na Bahamách.

www.ncl.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom