Najväčšia podzemná trampolína sa ukrýva v britskej jaskyni

Najväčšia podzemná trampolína sa ukrýva v britskej jaskyni
www.guardian.co.uk

Nová atrakcia v bývalých bridlicových baniach na severe Walesu umožní záujemcov skákať priamo v útrobách Zeme.

Skákanie na trampolíne je športom i zábavou bez vekových obmedzení. V britskom Walese sa mu rozhodli dodať estetický bonus navyše – v jaskynnom otvore bývalej bridlicovej bane sprístupnili prvé podzemné trampolíny na svete, ktoré sprevádza fascinujúca svetelná šou.

Najväčšia podzemná trampolína sa ukrýva v britskej jaskyni
www.guardian.co.uk

Stredisko Bounce Below, ktoré privítalo prvých návštevníkov uplynulý týždeň, je súčasťou outdoorového centra Zip World na okraji banského mestečka Blaenau Ffestiniog. Pozostáva z troch gigantických jaskynných trampolín prepojených 18 metrov dlhou šmykľavkou.

„Videli sme niečo podobné v lesoch vo Francúzsku, ale ešte nikto nikdy nevytvoril niečo podobné v jaskyni,“ uviedol majiteľ centra Sean Taylor.

„Prvá podzemná trampolína na svete sa nachádza práve tu. Ide o hodinovú aktivitu, počas ktorej zákazníci dostanú bavlnené overaly a helmy a nastúpia na špeciálny vlak, ktorý ich odvezie do útrob hory. Tam na nich počkajú tri obrovské trampolíny s trojmetrovými ochrannými sieťami. Každá trampolína je napojená na šmykľavku, ktorou sa dá spustiť dole a chodníkom, ktorým zasa môžete vyliezť nahor,“ vysvetlil Taylor.

Príprava novej atrakcie dala majiteľom poriadne zabrať – z bane odstránili vyše 500 ton štrku a piesku. Následne v nej nainštalovali tri 18 metrov široké trampolíny.

„Prvá je vo výške sedem metrov, druhá vo výške 18 m a tretia v 55-metrovej výške. Všetky prešli testami, dokážu udržať enormnú váhu,“ ubezpečuje manažérka Laura Jones.

Zážitok zo skákania v tmavej jaskyni umocňuje aj farebné osvetlenie, ktoré sa dokáže postarať o umeleckú svetelnú šou. „Je to skoro ako keby ste oživili videohru. Predstavte si velikánsku podzemnú miestnosť osvetlenú živými farbami, kde skáčete cez útroby Zeme na obrovskej trampolíne. Je to vzrušujúci pocit z virtuálnej reality – až na to, že ide o skutočný fyzický zážitok,“ dodal bloger Jonathan Jones.

www.theguardian.com

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom