O areál Žabia cesta v Levoči je obrovský záujem, návštevníkom sa však nepozdáva platenie vstupného

Areál Žabia cesta. Foto: www.facebook.com

Za necelý prvý mesiac prevádzky areál Žabia cesta v Levoči navštívilo viac ako tritisíc ľudí. Prírodno-ekologické centrum pri vodnej nádrži v Levočskej Doline nechalo z eurofondov vybudovať mesto.

Vstup do neho spoplatnilo, rovnako aj využitie tamojších športovísk vrátane lanového parku, či plavidiel a ležadiel. Nie všetkým Levočanom sa to ale pozdáva.

Multifunkčný areál

Primátor mesta Miroslav Vilkovský pre agentúru SITA reagoval, že mesto potrebuje financie na starostlivosť o tento areál, denne tam tiež pracuje osem ľudí, z toho dvaja plavčíci. Zároveň pripomenul, že v súčasnej dobe nie sú žiadne atrakcie zdarma.

Do úpravy a modernizácie areálu išlo 1,7 milióna eur, práce trvali viac ako rok. Pre verejnosť ho otvorili 9. júla. Jeho súčasťou je náučný chodník s dĺžkou takmer 1,2 kilometra, ktorý prezentuje život tunajších obojživelníkov a najvzácnejšie prvky miestnej flóry, ale aj plážové a multifunkčné ihrisko, vonkajšie prístrešky pre oddychové sedenia spojené s ohniskami pre grilovanie, mólo a tiež prekryté pódium.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Vilkovský