V Austrálii našli jeden z najstarších odkazov vo fľaši

Stream_img.jpg

Romantická prechádzka po pláži odhalila veľké tajomstvo. 

Odkaz vo fľaši, ktorá bola napoly zasypaná pieskom našli manželia na pláži v štáte Západná Austrália. Pred viac než 132 – rokmi ju hodili cez palubu do Indického oceánu. Nález, ktorý sa zapíše do dejín sa podaril Austrálčanke Tonyi Illmanovej, keď sa prechádzala po ostrove Wedge, 180 kilometrov od hlavného mesta tohto štátu, Perth.

Tonyia do médií povedala, že si myslela, že sa nájdená fľaša bude dobre vynímať v jej polici. Keď však začali fľašu umývať, našli v nej jeden z najstarších odkazov vo fľaši, ktorý je napísaný v nemčine. Odkaz bol navlhnutý, zrolovaný a zviazaný motúzom.  „Vzali sme to domov a vysušili. Keď sme odkaz vyrovnali, videli sme, že je to tlačený formulár v nemčine, s veľmi drobným písmom,“ povedala Austrálčanka. Na odkaze bol dátum 12. jún 1886. Na zadnej strane žiadal nálezca, aby napísal, kde a kedy fľašu našiel a aby ju odovzdal Nemeckému námornému observatóriu v Hamburgu.

Q6hg0yp.jpg
https://www.cheatsheet.com/culture/a-132-year-old-message-in-a-bottle-was-found-in-australia-heres-what-it-said.html/?a=viewall

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom