Cesty v srdci Banskej Bystrice opravujú za státisíce

Banská bystrica
Foto: SITA/Dušan Hein

BANSKÁ BYSTRICA 25. mája (WEBNOVINY) – Oprava cesty so zeleným asfaltom v historickom centre Banskej Bystrice, ktorá sa začala v stredu a má byť hotová v polovici júna, bude mestskú samosprávu stáť 708 817 eur, pričom mesto ju bude dodávateľskej firme splácať 10 rokov v rovnomerných mesačných splátkach.

Pôjde teda o dodávateľský úver. Ako ďalej pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa banskobystrického primátora Martina Kanisová, z tohtoročného rozpočtu by malo mesto za opravu cesty dodávateľovi zaplatiť do 47 255 eur.

Cesta so zeleným asfaltovým kobercom, ktorá už vyše 20 rokov dotvára charakteristický obraz Námestia SNP, Námestia Štefana Moysesa a Dolnej ulice v historickom centre Banskej Bystrice, je v posledných rokoch značne poškodená početnými výtlkmi.

Poškodené, respektíve zanesené sú aj odvodňovacie rigoly po jej okrajoch. Jej oprava má prebiehať v nadväzujúcich etapách, ktoré by mali len krátkodobo obmedzovať chodcov, respektíve dopravu v centre mesta.

Zásobovanie prevádzkarní obmedzené nebude, keďže jednotlivé úseky budú pre asfaltovanie uzavreté až po deviatej hodine, keď už majú zásobovacie vozidlá do pešej zóny – do ktorej väčšina opravovanej komunikácie patrí – zákaz vjazdu. Presný termín uzávierok má mesto vopred oznamovať na svojej webovej stránke.

Dodávateľom rekonštrukcie tejto komunikácie je firma mestského poslanca Milana Smäda MIS, ktorá túto zákazku dostala dodatkom k svojej dlhodobej zmluve s mestom o údržbe jeho komunikácií. Naposledy bol zelený asfalt v centre Banskej Bystrice kompletne obnovovaný v roku 2003 pred návštevou pápeža Jána Pavla II.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom