ČEZ očakáva 15-percentný pokles čistého zisku

ČEZ
Foto: atletica.olomouc.cz

PRAHA 28. februára (WEBNOVINY) – Česká energetická skupina ČEZ očakáva, že jej čistý zisk v roku 2011 klesne o 15 % na 40,1 mld. CZK. Zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) má byť v tomto roku na úrovni 84,8 mld. CZK, čo je o 5 % menej ako v roku 2010. Spoločnosť zároveň v pondelok informovala, že jej čistý zisk v štvrtom kvartáli 2010 klesol o 9 % na 7,12 mld. CZK, čo nenaplnilo odhady analytikov v prieskume agentúry Reuters na úrovni 8,2 mld. CZK.

Česká energetická skupina ČEZ v minulom roku dosiahla čistý zisk vo výške 47 mld. CZK. V medziročnom porovnaní to predstavuje pokles o 9 %. Energetická skupina vlani dosiahla prevádzkový zisk pred odpismi vo výške 89 mld. CZK, čo je medziročne menej o 2 %. Spoločnosť v sledovanom období zaznamenala prevádzkové výnosy v objeme 199 mld. CZK, čo je medziročne o jedno percento viac. “Minuloročné výsledky boli ovplyvnené krízou v regióne,“ uviedol predseda predstavenstva ČEZ Martin Roman.

Skupina ČEZ okrem domácej Českej republiky podniká vo viac ako desiatke krajín strednej a juhovýchodnej Európy. ČEZ je najväčšou stredoeurópskou energetickou spoločnosťou s vyše deviatimi miliónmi zákazníkov, elektrinu vyrába z portfólia elektrární s celkovým inštalovaným výkonom presahujúcim 14 300 megawattov. Zamestnáva takmer 33 tisíc pracovníkov. Na Slovensku skupina ponúka zákazníkom elektrinu aj zemný plyn.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ČEZ Slovensko