Chárova asistencia a triumf Bostonu

AKTUALIZOVANÉ

NEW YORK 22. októbra (WEBNVINY) – V stredajších súbojoch hokejovej NHL sa spomedzi Slovákov darilo Zdenovi Chárovi. Obranca Bostonu asistoval pri druhom góle svojho tímu do siete Nashvillu a prispel tak k víťazstvu domácich 3:2. Kapitán „medveďov“ ako tradične strávil na ľade najviac času spomedzi všetkých hráčov (vyše 25 min) a pripísal si dovedna 5 streleckých pokusov na bránku. Boston strieda v úvode sezóny lepšie výkony so slabšími a aj preto má po ôsmich dueloch vyrovnanú bilanciu 4 víťazstiev a 4 prehier. „Dosiahli sme ďalšie víťazstvo, no vieme, že v tejto sezóne sme ešte nedokázali zopakovať dobrý výsledok dvakrát po sebe. Potrebujeme sa chytiť a teraz vyhrať aj druhý zápas v rade,“ vyslovil sa kouč Bruins Claude Julien, ktorý sa musí zaobísť bez dvoch najlepších kanonierov – Marca Savarda a Milana Lucica. Keď k tomu prirátame, že Phila Kessela predalo vedenie pred sezónou do Toronta, potom hrá Boston bez minuloročnej prvej útočnej formácie.

Ďalší dvaja Slováci odchádzali po stredajších zápasoch z ľadu smutní. Marek Svatoš v drese Colorada neuspel v samostatných nájazdoch proti Nicklasovi Bäckströmovi a aj preto jeho tím podľahol v Minnesote tesne 2:3. Hrdinom duelu bol prvý stály kapitán v histórii tímu Wild Mikko Koivu, ktorý štyri minúty pred koncom vyrovnal na 2:2 a potom ako jediný premenil svoj nájazd. S rovnakou prehrou 2:3, ale bez predĺženia, sa museli doma zmieriť hráči Chicaga, keď v záverečnej tretine nestačili na hostí z Vancouveru. Slovenský útočník Tomáš Kopecký odohral v drese „jastrabov“ len niečo vyše 5 minút a do štatistík sa nezapísal.

Hokejisti Buffala rozhodli o výsledku stretnutia na Floride prakticky už v prvej päťminútovke, ktorú vyhrali 3:0. „Panteri“ majú nový negatívny rekord, brankár Scott Clemmensen odchádzal z ľadu po necelých dvoch minútach, počas ktorých pustil za chrbát dve z troch striel na bránku. Prvé víťazstvo v sezóne dosiahli „ostrovania“ z New Yorku, keď hostí z Caroliny zdolali až po samostatných nájazdoch. V nich uspeli všetci traja exekútori Islanders a psychický tlak tretieho v poradí zvládla aj jednotka tohtoročného draftu John Tavares.

Výsledky stredajších stretnutí NHL:

Boston – Nashville 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Góly: 21. Ryder (Marchand, Morris), 33. P. Bergeron (CHÁRA), 49. Begin (Paille) – 6. Smithson (Legwand, Franson), 27. Wilson (Hornqvist). Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:30, brankári: Thomas – Ellis. Diváci: 16 715

New York Islanders – Carolina 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 2:1, 0:2 – 0:0, 1:0)

Góly: 9. Moulson (Sutton), 31. T. Jackman (Thompson, Park), 32. Sutton (Hillen, Comeau), rozhodujúci nájazd premenil Nielsen – 26. Cullen (E. Staal, Corvo), 45. E. Staal (Ray Whitney, Pitkänen), 56. J. Jokinen (Pitkänen). Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: Witt – Walker (obaja na 5 min za bitku), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:38, brankári: Roloson – Ward. Diváci: 9 122

Florida – Buffalo 2:5 (1:5, 0:0, 1:0)

Góly: 15. Reinprecht (Frolík, Olesz), 58. Olesz (Booth, Koistinen) – 2. Grier (Kennedy, Hecht), 2. Pominville (Connolly, Butler), 5. Ellis (Kaleta, Talinder), 11. Myers (Tallinder, D. Roy), 17. Vanek (Stafford, Montador). Vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše: Horton – MacArthur (obaja na 10 min), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 43:36, brankári: Clemmensen (2. Vokoun) – Miller. Diváci: 12 607

Minnesota – Colorado 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:2, 1:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 4. Burns (M. Koivu, Židlický), 56. M. Koivu (Miettinen, Židlický), rozhodujúci nájazd premenil M. Koivu – 25. Tucker (O´Reilly, Quincey), 39. Quincey (McLeod, Wolski). Vylúčení: 2:7 na 2 min, navyše: Boogaard – Kočí (obaja na 5 min), presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:35, brankári: Bäckström – Anderson. Diváci: 18 175

Chicago – Vancouver 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Góly: 14. Keith (Barker, Madden), 39. Brouwer (Keith, Kane) – 21. Bernier (Burrows, Samuelsson), 53. Grabner (Kesler, Edler), 56. Samuelsson. Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 20:31, brankári: Niemi – Luongo. Diváci: 20 077

Anaheim – Dallas 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Góly: 38. Getzlaf (Ryan Whitney, Wisniewski), 49. Lupul (Perry) – Eriksson (Neal, Wandell), 25. Morrow (Ribeiro), 29. Daley (Neal, Ott), 60. Ott (Eriksson, Robidas). Vylúčení: 3:1 na 2 min, navyše: Parros, M. Brown – Barch, Wathier (všetci na 5 min), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:37, brankári: Hiller – Turco. Diváci: 14 503