Cháru čaká policajný výsluch v Montreale

Chára
Zdeno Chára Foto: SITA, AP

MONTREAL 29. júna (WEBNOVINY) – Kapitán čerstvých víťazov Stanleyho pohára tímu Boston Bruins Zdeno Chára sa bude musieť v najbližších týždňoch či mesiacoch dostaviť na policajný výsluch.

Ten sa má týkať vyšetrovania Chárovho zákroku na montrealského útočníka Maxa Paciorettyho, pri ktorom 8. marca hráč Canadiens narazil hlavou do stĺpika plexiskla oddeľujúceho obe striedačky v montrealskom Bell Center.

Kanadský útočník pri zákroku utrpel otras mozgu a zlomeninu stavca krčnej chrbtice. „Zdeno Chára je poslednou osobou, ktorú potrebujeme vypočuť pri vyšetrovaní a to sa stane v najbližších týždňoch, či mesiacoch,“ skonštatoval podľa zámorských médií hovorca montrealskej polície Ian Lafreniere a pokračoval: „Nebudeme zverejňovať detaily výsluchu, teda jeho termín, ani miesto, či sa uskutoční tu v Montreale alebo v Bostone.“

https://www.youtube.com/watch?v=1QPHHd6jmMo

Montrealská polícia tak dodržala slovo, že Cháru nepozve na výsluch počas prebiehajúcej sezóny, ale až po nej, čo odôvodnila faktom, že v tomto prípade sú takmer všetci svedkovia hokejisti a najmä hráči Montrealu, ktorých počas ročníka nemieni vyrušovať. Chára ako hlavný podozrivý mal prísť pri vyšetrovaní na rad ako posledný. „Montrealská polícia bola veľmi trpezlivá a umožnila Zdenovi dokončiť jeho hráčske povinnosti,“ uviedol pre Boston Globe Chárov agent Matt Keator.

V inkriminovanom zápase dostal Chára za zákrok na Paciorettyho trest do konca zápasu, no disciplinárny sudca ligy Mike Murphy mu neudelil žiadny dodadatočný trest. Policajné vyšetrovanie inicioval premiér provincie Quebec. Pacioretty sa dodnes nezmieril s tým, že NHL Cháru nepotrestala, no od samého začiatku bol proti policajnému vyšetrovaniu bostonského kapitána. „Dúfam, že Chára nebude v tejto veci súdne stíhaný. Incident je už pre mňa minulosťou a dúfam, že aj pre všetkých ostatných. Sústreďujem sa no novú sezónu a už sa viac k tejto udalosti nebudem vracať,“ okomentoval naposledy celú udalosť v utorok na svojej twitterovej stránke Pacioretty, ktorý len nedávno s Montrealom predĺžil zmluvu o dva roky.

Zdeno Chára vyhral s Bostonom Bruins Stanleyho poh
Foto: SITA/AP
Zdeno Chára vyhral s Bostonom Bruins Stanleyho poh
Foto: SITA/AP
Zdeno Chára vyhral s Bostonom Bruins Stanleyho poh
Foto: SITA/AP
Zdeno Chára vyhral s Bostonom Bruins Stanleyho poh
Foto: SITA/AP
Zdeno Chára vyhral s Bostonom Bruins Stanleyho poh
Foto: SITA/AP

Bostonskí fanúšikovia si robia z cele montrealskej policajnej akcie len žarty. „Montrealská polícia stále túži vypočuť Cháru? To je len zbytočné vyhadzovanie peňazí daňových poplatníkov. Dúfam, že si tam zo sebou vezme Stanleyho pohár,“ reagoval na internete na situáciu jeden z fanúšikov. Iný dodal: „Predstavujem si, že vypočúvanie bude vyzerať asi takto: ´Tak, pán Chára, aké je to vyhrať Stanleyho pohár? Môžeme sa s vami odfotiť?´“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Max PaciorettyZdeno Chára
Firmy a inštitúcie Boston Bruins