Chuck Norris asi nebude, názov cyklomostu zverejnia v piatok

Chuck norris
Foto: pegasusnews.com
Cyklomost
Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 20. septembra (WEBNOVINY) – Viac ako 12-tisíc hlasov získal návrh pomenovať cyklomost z Devínskej Novej Vsi do Rakúska ako Most Chucka Norrisa.

Vyplýva to z materiálu, o ktorom budú v piatok rozhodovať poslanci Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). Anketu vyhlásil kraj vo februári, verejnosť v nej za pomenovanie mosta mohla hlasovať do 30. apríla.

Pomenovanie Most Chucka Norrisa v nej s veľkým náskokom predbehlo všetky ostatné návrhy. Názov, ktorý v ankete obsadil druhé miesto – Most Márie Terézie, získal o 11-tisíc hlasov menej.

Napriek tomu budú poslanci kraja schvaľovať v piatok pomenovanie Cyklomost slobody, ktorý sa v ankete v menšej obmene ako Most slobody, umiestnil až na štvrtej priečke. Názov Cyklomost slobody sa totiž pozdával rakúskym partnerom.

Krajské zastupiteľstvo bude zasadať v piatok 21. septembra o 9:00 v rokovacej sále Úradu BSK na Sabinovskej 16 v Bratislave. O pomenovaní pre most mohla hlasovať široká verejnosť, do ankety sa počas jej trvania od 21. februára do 30. apríla zapojilo 18 089 respondentov.

Účastníci ankety mohli hlasovať za jeden z hlavných návrhov alebo mohli navrhnúť vlastný názov. Najviac hlasov – 12 599, získal názov Most Chucka Norrisa. Na druhom mieste v ankete skončilo pomenovanie Most Márie Terézie s počtom hlasov 1 393, tretí skončil Cyklomost Devínska so 600 hlasmi. Názov Most slobody v ankete získal až štvrtú pozíciu a dostal 457 hlasov.

Za ním sa ešte nachádzali pomenovania Most železnej opony, Most Pavla Demitru, Most L. Meliška či Konečne most. Účastníci ankety navrhli okrem uvedených názvov približne ďalších 80 pomenovaní. O výsledku verejnej ankety aj s najviac preferovanými návrhmi bratislavská župa oboznámila aj rakúsku stranu.

„Rakúska strana tlmočila súhlas predsedu dolnorakúskej vlády Erwina Prölla s pomenovaním mosta Cyklomost slobody. Cyklomost spája občanov oboch krajín, aj pre občanov obidvoch krajín predstavuje symbol slobody a otvorenia hraníc,“ uvádza sa v návrhu na rokovanie krajských poslancov, o ktorom rozhodnú v piatok. Cyklisti môžu most využívať už od augusta, jeho oficiálne otvorenie je naplánované na sobotu 22. septembra.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Chuck Norris