Čanturišvili nemal s hmlou v zápase s Dinamom problém, Godál si Livakoviča iba párkrát „obhliadol“

Dinamo Záhreb - FC Spartak Trnava
Hráč Spartaka Trnava Vachtang Čanturišvili počas zápasu Európskej ligy UEFA proti Dinamu Záhreb. Foto: SITA/AP

ZÁHREB 9. novembra (WebNoviny.sk) – Fanúšikovia na štadióne Maksimir vo štvrtok pri prehre Spartaka Trnava s domácim Dinamom Záhreb 1:3 vo 4. kole D-skupiny Európskej ligy 2018/2019 pre hustú hmlu hmlu futbalistov takmer nevideli.

Samotní hráči svorne tvrdia, že hoci viditeľnosť nebola ideálna, videli všetko, čo k hre potrebovali. Navyše podmienky mali rovnaké oba tímy.

Možnosti boli rovnaké

V špecifickej pozícii sa nachádzal gólman Spartaka Martin Chudý, ktorý nedovidel na svojho protivníka Dominka Livakoviča v bránke Dinama.

„Bolo to pre oboch rovnaké. Nedovidel som až na súperovho brankára, ale to ani on na mňa. Svoju polovicu som viac-menej videl. Trochu náročnejšie sa sledovala lopta pri centroch za obranu, keď som si nikdy nebol istý či pri nej budem prvý. Bolo zložité to odhadnúť. Problém bol i pri prechode do útoku, pretože nikdy sme presne nevedeli, koľko tam presne máme hráčov,“ ozrejmil po zápase Chudý.

Livakoviča si iba párkrát „obhliadol“ aj trnavský kapitán Boris Godál, väčšinou pri štandardných situáciách svojho tímu, keď sa k nemu priblížil. „Bolo to náročné, nevidel som na brankára Dinama. Súper však mal rovnaké podmienky a lepšie sa s nimi vyrovnal. Rozmýšľalo sa o preložení zápasu, ale zhodli sme sa, že to nemá zmysel. Keď už sme tam boli, chceli sme to dohrať,“ prezradil 31-ročný stredný obranca.

Počasie bolo futbalové

Defenzívny stredopoliar Lukáš Greššák hmu počas zápasu veľmi nevnímal. Priznal, že v hre bola i možnosť prerušenia či odloženia stretnutia: „Myslím si, že až na tú hmlu bolo počasie celkom futbalové. Podobné zápasy som zažil aj v domácej lige. Z tribúny je zrejme problém niečo vidieť, ale keď ste na ihrisku a pohybujete sa v blízkosti lopty, tak nie je žiaden problém. Počas prestávky sa riešilo, že by sa duel presunul na zajtra, ale napokon rozhodcovia usúdil, že to netreba.“

Rovnosť podmienok pre obe strany pripomenul aj Andrej Kadlec. „Bolo to trochu náročnejšie, nevideli sme na druhú stranu. Mal som problémy, najmä keď dávali diagonálne lopty, vtedy som stihol zareagovať, až keď bola lopta vo vzduchu. Nebolo to optimálne, ale nemôžeme sa na to vyhovárať, pretože súper mal podmienky rovnaké a využil ich lepšie ako my,“ povedal 22-ročný obranca.

Ani najmenší problém nemal Vachtang Čanturišvili. „Hmla mi neprekážala. Bola skvelá atmosféra, celkom sa mi to páčilo,“ uzavrel autor jediného gólu Spartaka Trnava.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KadlecBoris GodálMartin Chudý
Firmy a inštitúcie Dinamo ZáhrebFC Spartak Trnava